Polskie Radio
Section05
Marta Januszewska

Rejs Niepodległości. Darem Młodzieży dookoła świata

20 maja 2018 roku Dar Młodzieży wypłynie w długi rejs. Wśród załogi żaglowca znajdą się laureaci konkursu Rejs Niepodległości. Na czas Światowych Dni Młodzieży żaglowiec przybije do Panamy. O konkursie oraz samym rejsie powiedzieli w "Czterech porach roku" Monika Burczaniuk z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Sródlądowej oraz prof. Henryk Śniegocki z Akademii Morskiej w Gdyni.  
Zobacz więcej na temat:  Marta Januszewska Światowe Dni Młodzieży Gdynia Panama

Boże Narodzenie w literaturze. Czy lubimy czytać o świętach?

- Temat świąteczny jest bardzo ważny. To jest tak, jak ze świątecznymi piosenkami. Mają bardzo krótki żywot, bo słuchamy ich zwykle 3-4 tygodnie przed świętami a jednocześnie są takie bez których nie wyobrażamy sobie tego czasu. Podobnie jest ze świąteczną książką - mówi w "Damskiej torebce" pisarka Krystyna Mirek.
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie Kraków Damska torebka Marta Januszewska Mira Jankowska literatura KSIĄŻKA

Jak wybrać trafiony prezent dla młodych rodziców?

Branża dziecięca rozwija się bardzo szybko i sklepy oferują rodzicom coraz więcej gadżetów. Jeśli chcemy zrobić prezent młodym rodzicom i ułatwić im życie, to najpierw zapytajmy, co rzeczywiście jest im potrzebne. O tym, jakie przedmioty pomagają młodym rodzicom i czy bez gadżetów można się obejść, mówiły w cyklu "9 miesięcy z życia rodziny" Ewa Świerżewska (portal egaga.pl) i Anna Skórzyńska (pomysłodawczyni szumisiów).
Zobacz więcej na temat:  Marta Januszewska rodzicielstwo prezenty dzieci