Polskie Radio
Section05

reprezentacja Polski

ANALIZA Lewandowski bez gola, Frankowski i Zieliński zapunktowali

W miniony weekend w topowych europejskich ligach „punktowali” tylko dwaj Polacy. Piotr Zieliński strzelił gola, a Przemysław Frankowski zaliczył asystę. Kilku naszych rodaków ma za to problemy ze zdrowiem i miejscem w składzie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Bayern Monachium juventus turyn SSC Napoli Bundesliga Ligue 1 Premier League Serie A Robert Lewandowski Krzysztof Piątek Piotr Zieliński mateusz klich Łukasz Fabiański wojciech szczęsny Arkadiusz Milik

Znamy ścieżkę Polski na mundial. Na drodze odwieczny rywal

Rosja będzie pierwszym rywalem Polski w barażowej walce o mundial w Katarze. Podczas losowania w Zurychu Biało-Czerwoni trafili do ścieżki B, gdzie w finale mogą zmierzyć się ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Portugalii reprezentacja Szkocji reprezentacja Włoch reprezentacja Rosji reprezentacja Szwecji reprezentacja Walii reprezentacja Turcji reprezentacja Macedonii Północnej reprezentacja Ukrainy reprezentacja Austrii reprezentacja Czech Paulo Sousa

Dziś losowanie baraży do MŚ. Każdy rywal trudny dla Polski

Piątkowe losowanie w Zurychu wyłoni rywali m.in. reprezentacji Polski w zaplanowanych na marzec barażach o awans do mistrzostw świata 2022. Biało-Czerwoni nie są rozstawieni i mogą w pierwszej rundzie trafić na Włochy, Portugalię, Szwecję, Rosją, Szkocję lub Walię.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 Paulo Sousa Robert Lewandowski reprezentacja Włoch reprezentacja Walii reprezentacja Portugalii reprezentacja Czech reprezentacja Szkocji reprezentacja Ukrainy reprezentacja Macedonii Północnej reprezentacja Rosji reprezentacja Szwecji reprezentacja Turcji reprezentacja Austrii

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2021. Roszady w składzie reprezentacji Polski

2 grudnia w Hiszpanii rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet. Biało-czerwone swój pierwszy mecz zagrają dzień później. W "Magazynie sportowym" na antenie Polskiego Radia 24 asystent trenera reprezentacji Polski Monika Marzec poinformowała o zmianach w składzie, ale też zapewniła, że "wszystkie zawodniczki są zdrowe".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Piłka ręczna mistrzostwa świata Sylwia Urban

Cięcia w PZPN. Widmo strat przed federacją

Brak rozstawienia w barażach to już spory problem dla reprezentacji Polski. Porażka z Węgrami w eliminacjach MŚ 2022 odbiła się czkawką nie tylko dla kadry, ale również dla PZPN-u. Według informacji "Polsat Sport" związek będzie musiał ograniczyć budżet nawet o 30 proc. W przypadku braku awansu na mundial w Katarze PZPN może stracić nawet... 70 milionów złotych. 
Zobacz więcej na temat:  PZPN Katar 2022 Piłka nożna SPORT mistrzostwa świata Cezary Kulesza