Polskie Radio
Section05
henryk kasperczak

Henryk Kasperczak o polskiej reprezentacji: chciałbym, żeby zawodnicy uwierzyli w swoje możliwości

– Ja zawsze uważałem, że lepiej liczyć na własną siłę, na własną grę, niż na przeciwnika – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Henryk Kasperczak. Występującej na MŚ w Katarze polskiej reprezentacji wytknął nadmierną kalkulację, brak pomysłu na grę w ataku i liczenie na błędy rywali. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo henryk kasperczak Piłka nożna SPORT Katar 2022 mistrzostwa świata reprezentacja Polski Trójka

TYLKO U NAS Kto następcą Jerzego Brzęczka? Henryk Kasperczak podał zaskakujący typ

Zdaniem Henryka Kasperczaka, byłego piłkarza reprezentacji Polski i trenera wielu afrykańskich reprezentacji, Szwed Lars Lagerback jest ciekawym trenerem, który może znajdować się w kręgu zainteresowania Polskiego Związku Piłki Nożnej przy obsadzaniu stanowiska selekcjonera polskiej drużyny narodowej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Jerzy Brzęczek reprezentacja Polski henryk kasperczak

Henryk Kasperczak: jestem dumny z wyboru do jedenastki 100-lecia PZPN

- Cały czas mam pasję do piłki nożnej i ona we mnie zostanie. Nie osiągnąłbym tego sukcesu także bez moich kolegów, bo piłka nożna jest przecież także grą zespołową - powiedział w Polskim Radiu 24 były piłkarz i trener Henryk Kasperczak, który został wybrany do jedenastki 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Gościem audycji był także lekkoatleta, Patryk Dobek. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN henryk kasperczak Rafał Bała Lekkoatletyka

STO LAT PZPN Gala PZPN. Poznaliśmy jedenastkę stulecia

W piątek w warszawskim hotelu Tree by Hilton odbyła się jubileuszowa gala z okazji 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej. W jej trakcie zaprezentowano wybraną w głosowaniu kibiców i ekspertów "jedenastkę stulecia", w której znalazły się największe sławy polskiego futbolu, m.in. Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek czy Kazimierz Deyna. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN Robert Lewandowski łukasz piszczek Kazimierz Deyna Zbigniew Boniek grzegorz lato henryk kasperczak Włodzimierz Lubański Kazimierz Górski

JEDENASTKA STULECIA Kasperczak nie głosuje na siebie. "Zostawiam wybór innym"

Polski Związek Piłki Nożnej, jak i kibice, wybierają reprezentację stulecia w polskim futbolu. Wśród 100 nominowanych piłkarzy, na których można oddać swój głos, jest m.in. były znakomity reprezentant kraju Henryk Kasperczak. - Wolałbym wybór tej jedenastki zostawić tym, którzy będą na nią głosowali. Ja nie chciałbym tego robić, bo gdybym musiał jeszcze zagłosować na siebie to już byłoby niedobrze - powiedział w rozmowie z Mateuszem Ligęzą. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna henryk kasperczak

TYLKO U NAS Henryk Kasperczak: kłopoty Wisły nie zaczęły się wczoraj

-  Nikt mi nie powie, że kłopoty Wisły zaczęły się wczoraj. Nie wiem, w jaki sposób Komisja do Spraw Licencji Klubowych PZPN godziła się na to, by klub kontynuował grę w Ekstraklasie – mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl były znakomity piłkarz i trener Henryk Kasperczak, który jako szkoleniowiec trzykrotnie zdobywał z „Białą Gwiazdą” mistrzostwo Polski.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD SPORT Ekstraklasa wisła kraków Piłka nożna henryk kasperczak opinie