Polskie Radio
Section05
reprezentacja Niemiec

TYLKO U NAS Polacy cierpieli w meczu z Niemcami. "Czasami trzeba!"

W meczu z Niemcami (1:0) Polacy oddali tylko dwa strzały przy aż 27 uderzeniach rywali. Byli też zdecydowanie krócej przy piłce i wymienili mniej podań. Obrońca Biało-Czerwonych Bartosz Bereszyński stawia jednak sprawę jasno - jego zdaniem wymiana ciosów z "Die Mannschaft" mogłaby pogrzebać nasze szanse w starciu z tak renomowanym rywalem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Niemiec

"Więcej niż piłkarz". Premier Morawiecki podziękował Jakubowi Błaszczykowskiemu za grę w reprezentacji

"Kapitan, lider, legenda. Więcej niż piłkarz. Kuba Błaszczykowski będzie na pewno tęsknić za reprezentacją - ale to przede wszystkim reprezentacja będzie tęsknić za nim. Kuba, dziękujemy za wszystko! #Kuba16" - napisał w piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Niemiec Jakub Błaszczykowski Mateusz Morawiecki premier

TYLKO U NAS Pożegnanie legendy. Błaszczykowski uhonorowany

Mecz Polski z Niemcami był ostatnim spotkaniem w biało-czerwonych barwach dla Jakuba Błaszczykowskiego. - Wszystko jest gotowe. Szykujemy się na bardzo ważny mecz, mimo że jest to spotkanie towarzyskie - przyznał sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 reprezentacja Niemiec Jakub Błaszczykowski

Błaszczykowski pobije rekord. Wystarczy minuta z Niemcami

Jakub Błaszczykowski pożegna się z reprezentacją Polski piątkowym meczem towarzyskim w Warszawie. Jeśli skrzydłowy zagra w Warszawie choć minutę, pobije rekord legendarnego Włodzimierza Lubańskiego pod względem najdłuższego stażu w kadrze. Od momentu jego debiutu w drużynie narodowej minęło już ponad 17 lat.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Niemiec Jakub Błaszczykowski Włodzimierz Lubański