Polskie Radio
Section05
Łukasz Walewski

Reelekcja Donalda Tuska wbrew polskiemu rządowi

- To jest wielki dzień dla Polski w tych trudnych chaotycznych czasach, czasach wielu zagrożeń i  napięć. Dzięki temu dziś możemy czuć się bezpieczniejsi - uważa poseł PO Robert Tyszkiewicz. Z kolei poseł Konrad Głębocki z PiS przekonywał, że wybór Donalda Tuska nie rozwiązuje żadnych problemów unijnych. - Donald Tusk zawsze prezentuje stanowisko rządu Niemiec - podkreślił w "Pulsie Trójki" poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Donald Tusk Bruksela ŚWIAT Trójka Łukasz Walewski

Politycy o projekcie ustawy o służbie zagranicznej

Rząd miał zająć się dziś projektem nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej. Prace odłożono, gdyż chciał je osobiście monitorować szef MSZ Witold Waszczykowski, który przebywa obecnie w Brukseli. Celem ustawy jest m.in. wygaśnięcie stosunku pracy w dyplomacji byłych pracowników i współpracowników służb PRL. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych POLSKA Piotr Apel Sławomir Nitras Łukasz Walewski Trójka

Polityczne napięcie po wypadku premier Beaty Szydło

- Wypadek premier Beaty Szydło wykorzystywany jest przez opozycję jako instrument przeciwko rządzącym – stwierdził na antenie Trójki prof. Andrzej Zybała ze Szkoły Głównej Handlowej. Prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk powiedział z kolei, że "opozycja chce poprzez to wydarzenie pokazać, że jest po stronie zwykłego obywatela".
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło wypadek Trójka Łukasz Walewski POLSKA Andrzej Zybała Henryk Domański