Polskie Radio
Section05
Beata Michniewicz

"Konstytucja Biznesu". Przełomowy dokument czy fikcja?

Zasada: "co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone", zasada pewności prawa gwarantująca, że raz przyjęta interpretacja prawa nie będzie przez urzędy zmieniana, "ulga na start" dla początkujących przedsiębiorców - to niektóre elementy "Konstytucji Biznesu" przedstawionej przez ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Goście "Śniadania w Trójce" zastanawiali się, czy dokument zmieni sytuację przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz biznes POLSKA GOSPODARKA Kongres 590 Mateusz Morawiecki

"Ciężar tej reformy poniosą dzisiejsi 20-latkowie"

- Tą reformą PiS powiększa dziurę budżetową. W przyszłym roku ćwierć miliona osób może dołączyć do systemu emerytalnego i ich będzie trzeba utrzymać - to koszt 10 miliardów złotych – mówiła na antenie radiowej Trójki Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna). - To co pani poseł mówi, to czarnowidztwo - stwierdził Jan Mosiński (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz emerytura Paulina Hennig-Kloska POLSKA Trójka

PiS przyczyniło się do rozwoju polskiej wsi?

W Wojniczu w Małopolsce odbyła się w niedzielę konwencja Prawa i Sprawiedliwości poświęcona sytuacji w polskim rolnictwie. W czasie Zgromadzenia Wsi Polskiej prezes Jarosław Kaczyński mówił, że jego partia jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. Premier Beata Szydło dodała, że rząd PiS skierował polską wieś na realną drogę rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Beata Szydło Marek Sawicki Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi POLSKA rolnictwo rząd wieś