Polskie Radio
Section05
Beata Michniewicz

Reforma sądownictwa. Spór ekspertów w Trójce

- W moim przekonaniu władza sądownicza wyalienowała się od władzy ustawodawczej, czego przykładem jest to, że nie była w stanie wyeliminować patologii ze swojego środowiska - mówił na antenie radiowej Trójki prof. Piotr Wawrzyk. - Propozycje, które wnosi PiS, ewidentnie są naruszeniem fundamentalnej zasady trójpodziału władzy, który znakomicie znamy przynajmniej od czasów Monteskiusza - stwierdził dr Tomasz Słupik. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Piotr Wawrzyk Beata Michniewicz sąd krs Sąd Najwyższy

"Przemowa Trumpa to apel o zmianę polityki europejskiej"

- W swoim przemówieniu Donald Trump podkreślił, że nasz region może być siłą Europy. Rozczarowanie działaniami Unii było widoczne, bo zaapelował o to, by Unia stała się wspólnotą cywilizacyjną. To zdecydowanie pewnego rodzaju krytyka tego, co dzieje się w Europie – powiedział na antenie Trójki sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski POLSKA Trójka Beata Michniewicz Donald Trump w Polsce Donald Trump Stany Zjednoczone USA

Nieprzewidywalna polityka czy chłodna kalkulacja Trumpa?

- Jego rządzenie, jego Biały Dom, szerzej - jego administracja - jest żywiołowa, improwizowana i pełna sprzeczności, także co do polityki zagranicznej, obronnej, gospodarczej - mówił na antenie radiowej Trójki dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas (Wojskowa Akademia Techniczna). - Widać pewne zarysy "doktryny Trumpa" - stwierdził Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Kostrzewa-Zorbas Beata Michniewicz Trójka Donald Trump w Polsce Donald Trump Stany Zjednoczone Ameryka Północna