Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Minister wezwana do pilnej odpowiedzi na zarzuty KE

Premier Beata Szydło zapoznała się z listem Komisji Europejskiej odnoszącym się do powrotu w Polsce do poprzedniego wieku emerytalnego. Szefowa rządu zobowiązała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską do pilnej odpowiedzi na zastrzeżenia Komisji - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  wiek emerytalny w Polsce Komisja Europejska Elżbieta Rafalska Beata Szydło polityka POLSKA

Kontrowersje wokół fundacji „Otwarty Dialog”

W mediach pojawiła się informacja, że fundacja „Otwarty Dialog” w 2014 roku uzyskała koncesję na handel bronią. Pozytywną opinię w tej sprawie miał wydać ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Pytel, który usłyszał zarzuty współpracy z rosyjską FSB. W Gorącym Temacie komentarz Jakuba Jałowiczora, publicysty Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 OZE PiS Prawo i Sprawiedliwość Beata Szydło Mariusz Błaszczak

Ziobro ostro o prezydencie. "Czy premier pogrozi palcem?"

– Byłoby dobrze, gdyby głos w sprawie działań prezydenta zabrała premier Beata Szydło w związku z rozdźwiękiem między dwiema partiami tworzącymi rząd: PiS i Solidarną Polską – powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak ocenił, słowa ministra sprawiedliwości stoją w kontrze do słów prezesa PiS. Napięcie między Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Sprawiedliwości w Debacie Dnia komentowali Michał Matys (Duży Format) i Maciej Chudkiewicz (Tygodnik Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Andrzej Duda prezydent Beata Szydło PiS Jarosław Kaczyński

"Zawetowanie ustaw o SN i KRS to prestiżowa porażka PiS"

Andrzej Duda zdecydował, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Politycy partii rządzącej nie ukrywali zdziwienia w związku z taką decyzją. Czy można zatem mówić o konflikcie między rządem a głową państwa? O tym w rozmowie z Krzysztofem Loszem z Naszego Dziennika i Łukaszem Kobeszką, publicystą.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa PiS Sąd Najwyższy krs Andrzej Duda prezydent rząd Beaty Szydło Beata Szydło ustawa o ustroju sądów powszechnych Jacek Karnowski Piotr Gabryel