Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Relokacja uchodźców. "Trzeba pomagać ludziom na miejscu"

Polska sprzeciwia się propozycji kolejnego, automatycznego podziału uchodźców wśród krajów Unii Europejskiej. Poinformowała o tym premier Beata Szydło po zakończeniu unijnego szczytu w Brukseli. Tym samym, nie doszło w tej sprawie do kompromisu na spotkaniu w Brukseli. O relokacji uchodźców mówili w audycji Podsumowanie Tygodnia Janusz Schwertner (Onet.pl) i Dawid Wildstein (szef publicystyki TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 uchodźcy imigranci w Europie Dawid Wildstein Unia Europejska Beata Szydło Europa Środkowa

Na szczycie UE o migracji. "Kontrowersyjna sprawa"

Kryzys migracyjny i sposoby walki z nim. To jedne z głównych tematów drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Europejscy przywódcy mają wyznaczyć kolejny termin na osiągnięcie porozumienia dotyczące unijnego prawa azylowego. Przewiduje ono automatyczny, obowiązkowy podział uchodźców oraz kary za odmowę przyjęcia. W Polskim Radiu 24 rozmowa z prof. Tomaszem G. Grossem, europeistą z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Unia Europejska Bruksela uchodźcy Europa Środkowo-Wschodnia Beata Szydło

Szczyt UE. Beata Szydło: dbamy o bezpieczeństwo Polaków

Kryzys migracyjny i sposoby walki z nim - to jedne z głównych tematów drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Europejscy przywódcy mają wyznaczyć kolejny termin na osiągnięcie porozumienia dotyczące unijnego prawa azylowego. Przewiduje ono automatyczny, obowiązkowy podział uchodźców oraz kary za odmowę przyjęcia. W Polskim Radiu 24 pierwszy dzień szczytu UE - dotyczący głównie obronności - relacjonował Wojciech Cegielski (IAR).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Bruksela imigranci w Europie uchodźcy Beata Szydło

"Nie widzę reformy sądownictwa w skracaniu kadencji KRS"

Obecne przepisy dotyczące zasad wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa są niezgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Wyrok w pięcioosobowym składzie zapadł jednogłośnie. Tym samym Trybunał przychylił się do wniosku Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. – Nie podoba mi się ta decyzja. Uważam bowiem, że kadencyjność to pewna świętość – mówił w Polskim Radiu 24 Marek Jakubiak z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 krs Sąd Najwyższy Kukiz'15 Sejm Beata Szydło premier Prawo i Sprawiedliwość