Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Premier Beata Szydło: to dopiero pierwszy krok

Zdaniem premier Beaty Szydło podpisanie Deklaracji Rzymskiej jest wstępem do umocnienia jedności Unii Europejskiej. W stolicy Włoch unijni przywódcy podpisali dokument podsumowujący 60 lat integracji europejskiej i określający wizję przyszłości Wspólnoty po Brexicie. W dokumencie podkreślono, że Unia Europejska jest "niepodzielona i niepodzielna". W imieniu polskiego rządu pod deklaracją podpis złożyła premier Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka Beata Szydło Rzym

Szczyt UE w Rzymie. "Nadal widoczny jest podział Wspólnoty"

Premier Beata Szydło przybyła w piątek po południu do Rzymu na szczyt UE, upamiętniający 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Tuż przed wylotem do Włoch szefowa rządu oświadczyła, że pod przygotowaną z tej okazji deklaracją podpiszą się wszystkie 27 państw. O spotkaniu przywódców Wspólnoty mówili w Debacie Dnia Anita Gargas (TVP) i Wojciech Krzyżaniak (dziennikarz radiowy i prasowy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska polityka Polityka PR24 Beata Szydło

W sobotę szczyt UE. "Deklaracja będzie przyjęta"

– Deklaracja, która zostanie podpisana przez szefów rządów na szczycie Unii Europejskiej w Rzymie, nie jest ambitna na tyle, na ile oczekiwaliśmy. Uważaliśmy, że Europę stać na więcej, ale jest to dokument możliwy do przyjęcia przez wszystkie państwa członkowskie w obecnej sytuacji politycznej – mówiła premier Beata Szydło przed odlotem na jubileuszowy szczyt unijny.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Rzym Unia Europejska Piotr Wawrzyk