Polskie Radio
Section05
polityka

"Chcemy, aby młodzi lekarze pracowali w Polsce"

– To kuriozalne. Spieramy się o wspólne postulaty – mówił w Rozmowie PR24 Rafał Bochenek. Rzecznik prasowy rządu premier Beaty Szydło na naszej antenie odniósł się do trwającego sporu między Radą Ministrów a lekarzami rezydentami. Młodzi medycy domagają się m.in. zwiększenia nakładów na system opieki zdrowotnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka protest służba zdrowia Rafał Bochenek rząd Beaty Szydło PiS

"Ustawa reprywatyzacyjna położy kres niesprawiedliwości"

- Z ustaleń prokuratury wynika, że wartość stołecznych nieruchomości wyłudzonych w ramach przestępczej reprywatyzacji sięga miliarda złotych – powiedział o aferze reprywatyzacyjnej minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. W najbliższym czasie powołany zostanie - podobny do działającego już w Krakowie - zespół do analizy spraw związanych z wyłudzaniem nieruchomości na terenie Łodzi. Zapowiedzi prokuratora generalnego oraz szefa Komisji Weryfikacyjnej Patryka Jakiego dotyczące tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej, komentował w audycji Gorący Temat Piotr Micuła ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Zbigniew Ziobro Miasto Jest Nasze Łódź Warszawa Kraków Komisja Weryfikacyjna duża ustawa reprywatyzacyjna

"Ludzie widzą, jaką patologią jest dotknięte sądownictwo"

– „Totalna opozycja” nie jest zainteresowana wypracowaniem lepszego kształtu prawa, nie jest zainteresowana reformą wymiaru sprawiedliwości. Chodzi o to, by było tak, jak było – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Stanisław Piotrowicz z PiS, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  polityka sąd reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa Stanisław Piotrowicz PiS prezydent Andrzej Duda POLSKA