Polskie Radio
Section05
Poznań

Kontrowersje ws. konkursu na dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał

Dr Piotr Bernatowicz prowadził Galerię Miejską Arsenał w Poznaniu przez trzy lata. Mimo wygranej w konkursie na to stanowisko, nie objął go. Co było powodem zlekceważenia demokratycznych wyborów i odcięcia się od werdyktu 9 jurorów? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: dr Piotr Bernatowicz - historyk i krytyk sztuki oraz Andrzej Biernacki - artysta, galerysta i niezależny krytyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Poznań

Wizerunek Anny Walentynowicz na manifie. "Grube nadużycie"

– To grube nadużycie, nie dziwię się oburzeniu Solidarności, to powinno skończyć się w sądzie – mówiła w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Elżbieta Borowska z Kukiz’15. Odniosła się tym samym do wykorzystania wizerunku Anny Walentynowicz na plakacie promującym niedzielną manifestację kobiet w Poznaniu. Kolejnych strajków można spodziewać się również w środę, z okazji Dnia Kobiet.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka manifa Anna Walentynowicz Poznań kobieta protest Jacek Saryusz-Wolski Rada Europejska Donald Tusk

Będzie nowa ścieżka awansu naukowego?

Podczas spotkania z dziennikarzami w Poznaniu szef resortu nauki Jarosław Gowin podkreślił, że jednym z największych wyzwań w dążeniu do naukowej doskonałości będzie "wypracowanie szeroko akceptowalnych w środowisku akademickim nowych rozwiązań dotyczących ścieżki awansu naukowego oraz nowych rozwiązań dotyczących parametryzacji nauki, czy systemu oceny dorobku naukowego".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin NAUKA Poznań POLSKA

Grammy dla Krzysztofa Pendereckiego. "Jestem tym zachwycona"

Nominowany do Royal Philharmonic Society Music Awards spektakl, który wielkopolska publiczność zobaczy 17 lutego w Teatrze Wielkim w Poznaniu, właśnie zyskał uznanie jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych organizacji muzycznych Wielkiej Brytanii. Mówiła o tym w Rozmowie Kulturalnej Renata Borowska-Juszczyńska - dyrektorka Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Poznań Grammy Awards