Polskie Radio
Section05
Poznań

Będzie nowa ścieżka awansu naukowego?

Podczas spotkania z dziennikarzami w Poznaniu szef resortu nauki Jarosław Gowin podkreślił, że jednym z największych wyzwań w dążeniu do naukowej doskonałości będzie "wypracowanie szeroko akceptowalnych w środowisku akademickim nowych rozwiązań dotyczących ścieżki awansu naukowego oraz nowych rozwiązań dotyczących parametryzacji nauki, czy systemu oceny dorobku naukowego".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin NAUKA Poznań POLSKA

Grammy dla Krzysztofa Pendereckiego. "Jestem tym zachwycona"

Nominowany do Royal Philharmonic Society Music Awards spektakl, który wielkopolska publiczność zobaczy 17 lutego w Teatrze Wielkim w Poznaniu, właśnie zyskał uznanie jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych organizacji muzycznych Wielkiej Brytanii. Mówiła o tym w Rozmowie Kulturalnej Renata Borowska-Juszczyńska - dyrektorka Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Poznań Grammy Awards

Grażyna Barszczewska: nie marzyłam o byciu aktorką

- Choć - jak wspominali moli bliscy jeżdżąc ciuchcią warszawską z rodzinnego domu na Żeraniu do przedszkola - śpiewałam ówczesne przeboje "Marynika", "Wio koniku", "Cicha woda". W ustach małego dziecka mogło to brzmieć zabawnie. Ta pierwsza publiczność brała mnie na kolana i dostawałam honoraria w postaci cukierków czy czekoladek, więc było podwójnie miło - opowiada Grażyna Barszczewska.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Zdziarski Grażyna Barszczewska Warszawa Kraków Wrocław Poznań KULTURA TEATR Teatr Polskiego Radia

Kulisy porwania i zabójstwa Jarosława Ziętary

Jarosław Ziętara był dziennikarzem śledczym. Zajmował się aferami, w które byli zamieszani biznesmeni z zachodniej Polski. Pracował nad materiałem, którego ustalenia miały dotyczyć kolejnej odsłony afery alkoholowej. 1 września 1992 roku wyszedł z domu do redakcji "Gazety Poznańskiej", ale nigdy do niej nie dotarł. O sprawie uprowadzenia i zamordowania Jarosława Zientary mówił w audycji Kulisy Spraw Krzysztof Kaźmierczak, dziennikarz, autor książki "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Ziętara zaginieni zabójstwo media Poznań dziennikarze Kulisy Spraw