Polskie Radio
Section05
Poznań

Zatrzymania po "czarnych protestach". Policjanci w szpitalu

Siedem osób zostało zatrzymanych w związku z zakłóceniem porządku podczas „czarnych protestów” w Warszawie i Poznaniu. Pięciu policjantów po zajściach w stolicy Wielkopolski trafiło do szpitala. – W stronę policjantów rzucane były kamienie i petardy – powiedział w TVP Info Mariusz Ciarka z wielkopolskiej policji. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zaznaczył z kolei, że napastnicy mieli na głowie kominiarki i prawdopodobnie wywodzą się ze środowisk anarchistycznych. Mają dziś usłyszeć zarzuty.
Zobacz więcej na temat:  aborcja policja Poznań Warszawa

Dzikie zwierzęta w mieście - poradnik dla mieszkańców Poznania

„Dzikie zwierzęta w mieście - poradnik dla mieszkańców Poznania” to publikacja, która ma uczulić obywateli na obecność fruwających, skaczących i biegających sąsiadów. O poradniku mówiła w Magazynie Samorządowym Julia Kończak, pomysłodawczyni, jego autorka, działaczka Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”.
Zobacz więcej na temat:  ekologia miasto poradnik Poznań prawa zwierząt zwierzęta

24. rocznica porwania i morderstwa Jarosława Ziętary

We wrześniu mija 24 rocznica zamordowania poznańskiego reportera śledczego, Jarosława Ziętary. Prokurator, który zajmował się tą sprawą mówił otwarcie, że to jedyny przypadek w Polsce zabójstwa dziennikarza za to, że wykonywał swoje obowiązki, za to, że zdobywał informacje i je ujawniał. Gościem programu Kulisy spraw był Krzysztof Kaźmierczak, autor książki „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa”.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Ziętara Kulisy Spraw media Poznań przestępczość zabójstwo