Takich Tatr jeszcze nie widziałeś. Fotograf Bartek Muracki gościem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 05:30
Na co dzień specjalizuje się w fotografii koncertowej i dokumentowaniu wydarzeń kulturalnych. W nowym, wyjątkowym cyklu zdjęć Bartek Muracki uwiecznił piękno Tatr. 
Fotograf Bartek Muracki opowiadał w audycji o swoich zdjęciach Tatr
Fotograf Bartek Muracki opowiadał w audycji o swoich zdjęciach TatrFoto: Bartek Muracki

Teraz w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" w Warszawei można oglądać wystawę zdjęć Bartka Murackiego "W Tatrach". To podsumowanie czasu, gdy artysta mieszkał w Zakopanem,  zapis wrażeń z wędrówek i wspinaczek, zmieniających się pór roku. - To miał być taki zupełnie zwykły wyjazd turystyczny, nie miałem wtedy jakiegoś wielkiego górskiego doświadczenia. Zakopane mnie chwyciło i nie chciało wypuścić, zamieszkałem we wspaniałej stuletniej, drewnianej wilii ze skrzypiącymi podłogami oraz przepięknym widokiem na łąkę i Giewont - opowiadał w Polskim Radiu fotograf. - Maszerując po górach, przypominałem sobie słowa Mariusza Zaruskiego, założyciela Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ponad sto lat temu mówił o Tatrach, że zimą jest to lodowa pustynia i przestrzeń medytacyjna. Dla mnie doświadczenie Zakopanego było dokładnie takie. Miałem wielkie szczęście. Bartek Muracki będzie gościem audycji po godz. 15.00.

W drugiej części audycji zajmiemy się slamem. - Slam poetycki to forma rywalizacji między poetami. Odbywa się na określonych zasadach i w wyznaczonych miejscach, a na zwycięzcę takie pojedynku czeka nagroda - tłumaczyła w Czwórce Zuzia Kruczyca - poetka, uczestniczka i laureatka slamów.  History Slam to unikatowe wydarzenie organizowane przez grupę pasjonatów historii - uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. Jest to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla uczniów szkół średnich. Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja historii, przedstawionej w ciekawy i nietypowy sposób.

***

Na audycję z cyklu "Czwórka do kwadratu" w niedzielę (18.01) o godz.15.00 zaprasza Marta Hoppe.

kul

Czytaj także

Fotografia sportowa. Jak "łapać" momenty?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2023 14:15
Fotografia sportowa przypomina koncertową. Liczy się ten jeden moment, którego nie da się już powtórzyć. Jak nadążyć za dynamiczną akcją i robić lepsze zdjęcia jeżdżącym na deskorolkach zdradza Kuba Skorupski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak fotografować dziką naturę? "Naucz się zasad, a potem je łam"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2023 13:40
Fotografia przyrody to nie tylko zdjęcia zwierząt, ale też krajobrazy i świat "makro", czyli w zbliżeniu. - Internet zmęczył się już portretami  ptaków i ssaków. Żeby się wyróżnić, trzeba sobie zadać trochę trudu w poszukiwaniu tematów i trzeba być uważnym. Bo na najlepsze kadry można natknąć się podczas zwykłego spaceru - mówi Łukasz Gwiździel, leśnik i fotograf. 
rozwiń zwiń