Opowieści z dreszczykiem prosto z Chin

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 14:43
Wielu z nas uwielbia kryminały, thrillery, opowieści z dreszczykiem. Lubimy czytać o zbrodni, słuchać opowieści, trochę się bać. W Chinach też nie brakuje fanów takiej narracji. 
Czytelnicy chętnie sięgają po opowieści z dreszczykiem
Czytelnicy chętnie sięgają po opowieści z dreszczykiemFoto: Shutterstock.com/Lario Tus

Okazuje się, że opowieści z dreszczykiem to nie tylko domena Europejczyków. Od lat historie morderstw i nieszczęśliwych wypadków są opowiadane również w dalekich Chinach, choć bardziej sporadycznie trafiają na nasz rynek niż te ze Stanów Zjednoczonych. Na pomysł ich przybliżenia tych historii wpadła studentka poznańskiej sinologii i członkini koła naukowego sinologów. Nie jest wykluczone, że opowieści zbrodni z wielkich Chin też przyciągną uwagę fanów. 

W "Czwórce do piątej" zaprosimy też na Festiwal Kół Naukowych w ramach wydarzenia Science Com, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada w Gdyni. To dwudniowy festiwal nauki, w ramach którego młodzież szkolna, studenci i młodzi naukowcy mają okazję zdobyć nowe umiejętności, nawiązać kontakty i zaprezentować swoje projekty badawcze z dowolnych dziedzin naukowych. Myślą przewodnią wydarzenia jest komunikacja naukowa, czyli dialog między naukowcami a społeczeństwem. O Science Com opowie i zaprosi na wydarzenie dr Max Rykaczewski, który odpowiedzialny jest za koordynację tegorocznego ScienceCom.

W pierwszej godzinie audycji spotkamy się z naszym gościem - będzie nim pomysłowy Student, laureat nagrody. A reszta informacji na temat naszego gościa niech do 14.00 pozostanie tajemnicą. Zapraszamy na to spotkanie. 

W audycji nie zabraknie też naukowego ekspresu i naukowej ciekawostki. 

***

Na audycję "Czwórka do piątej" zapraszamy w środę (15.11) po godz. 14.00. Program poprowadzi Weronika Puszkar.

pj

Czytaj także

Literacka Nagroda Nobla 2023. Otrzymał ją Jon Fosse

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2023 15:30
Jon Fosse otrzymał literacką Nagrodę Nobla 2023. Norweski pisarz i dramaturg jest uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych dramatopisarzy skandynawskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawód: tłumacz. Jak nie psuć słów?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2023 14:30
Dobry tłumacz może obronić mizerny tekst, a niedoświadczony może "zepsuć" dobrą . Jak wygląda taka praca i co zrobić kiedy nie da się przetłumaczyć jakiegoś słowa?
rozwiń zwiń