AIR SHOW Radom 2023 - atrakcje dla małych i dużych

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2023 17:15
XVII odsłona Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW Radom 2023. Oprócz akrobacji podniebnych podziwiać także można wyjątkowe maszyny. - Przygotowaliśmy dla Państwa kilkaset metrów kwadratowych ekspozycji - mówi Jakub Mitek z  Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. - Wśród wielu atrakcji można obejrzeć też statki powietrzne, które są bardzo zasłużone dla lotnictwa.  
Air Show Radom
Air Show Radom Foto: Krzysztof Świeżak/Polskie Radio
  • W dniach 25 i 26 sierpnia w Radomiu odbywa się XVII edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW Radom 2023.
  • Impreza wróciła do Radomia po kilkuletniej przerwie.
  • AIR SHOW Radom 2023 to nie tylko atrakcje na niebie, ale także na ziemi.
  • W Radomiu można podziwiać historyczne maszyny lotnicze, a także zapoznać się z najnowszym sprzętem wojskowym. 
  • Transmisje wideo z imprezy można śledzić dzięki Polskiemu Radiu - jedynemu producentowi treści wideo z wydarzenia.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 2023, odbywają się pod hasłem "Niezwyciężony w przestworzach". Dla uczestników wydarzenia organizatorzy przygotowali moc atrakcji, także tych, które można obejrzeć na ziemi - a jest co oglądać, bo maszyn, tych zasłużonych i zupełnie nowych jest co niemiara. 

- W przygotowanie tej ekspozycji zaangażowanych było kilkadziesiąt osób. Pracowały przy niej ekipy z wielu muzeów podległych Ministerstwu Obrony Narodowej, Fundacji Historycznych, ale także pomagali nam pasjonaci lotnictwa wojskowego i historii lotnictwa wojskowego - opowiada rozmówca Oliwii Krettek. - W Radomiu można między innymi obejrzeć maszyny Lublin R13 z Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku i historyczny RWD 10 niedawno skonstruowany pod Lublinem.


Posłuchaj
08:15 Czwórka na AIR SHOW Radom 2023 - muzeum 26.08.2023.mp3 AIR SHOW Radom 2023. Co można zobaczyć na ekspozycji? (Czwórka na AIR SHOW Radom 2023)

 

Do wszystkich maszyn można podejść, dotknąć i porozmawiać z osobami je obsługującymi. - Dla najmłodszych przygotowaliśmy gry. Na naszym terenie mamy także makietę modelu samolotu, którym kpt. Stanisław Skarżyński, jako pierwszy Polak, przeleciał przez Atlantyk w 1933 roku - tłumaczy Jakub Mitek. - Można także więcej dowiedzieć się o szczegółach jego wyprawy. Od specjalistów także można otrzymać informacje o najnowszym sprzęcie bojowym. 

Na Międzynarodowych Pokaza Lotniczych AIR SHOW Radom 2023 można zobaczyć także takie maszyny jak myśliwce F-16 oraz samoloty M-28, TS-11 Iskra, czy śmigłowce AW-149A. W powietrzu można oglądać ewolucje grup pokazowych: Zespołu Akrobacyjnego ORLIK, ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny, The Flying Bulls czy Flying Dragons Team.


AIR SHOW Radom - serwis specjalny Polskiego Radia <<<

W Radomiu także pojawili się Mistrzowie Polski w motoparalotniarstwie: Dariusz Brzostowicz i Mariusz Stępień. Opowiadali o zawodach i tajnikach latania na motoparalotni. - W paralotniarstwie nie ma ograniczeń wiekowych. Można startować w każdym wieku, jednak trzeba mieć skończone 15 lat - opowiadają. - My startujemy w tandemie i nasze dopasowanie oraz zgranie jest tu bardzo ważne. Jeden z nas pilnuje mapy, drugi prędkości i czasu.

Posłuchaj
14:35 Czwórka/Czwórka na Air Show Radom 2023 - otoparalotniarstwo 26.08.2023.mp3 Oliwia Krettek rozmawia o paralotniarstwie i atrakcjach czekających na Air Show Radom 2023 (Czwórka na Air Show Radom 2023)

 

Transmisje wideo z imprezy można śledzić dzięki Polskiemu Radiu - jedynemu producentowi treści wideo z wydarzenia. Można je oglądać również na specjalnej stronie internetowej airshow.polskieradio.pl. Oprócz relacji na żywo, po zakończeniu pokazów, na stronie udostępnione zostaną najlepsze fragmenty z występów.Zobacz także: 

***

Tytuł audycji: Czwórka na Air Show 2023

Prowadzi: Oliwia Krettek

Data emisji: 26.08.2023

Godzina emisji: 13.05 

aw


Czytaj także

Natalia Niedźwiedź - Polka po prestiżowych zawodach w Innsbrucku

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 13:33
Pierwszy raz w historii polskiego freeride’u na zawodach Crankworx w Innsbrucku wystartowała reprezentantka naszego kraju. - To było super przeżycie i efekt wow! - opowiada Natalia Niedźwiedź o swoim udziale w imprezie.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Air Show Radom. Pokazy lotnicze z ponad 20-letnią tradycją

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2023 12:48
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom to jedno z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce i na świecie. Na imprezie, która liczy sobie ponad 20 lat, można podziwiać najnowocześniejszy sprzęt lotniczy będący na wyposażeniu wojska oraz powietrzne akrobacje mistrzów lotnictwa. Hasło tegorocznej odsłony pokazów brzmi: "Niezwyciężeni w przestworzach".
rozwiń zwiń