Sona Hay - malarka, która niesie nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 07:00
Dla Niej to kolor buduje formę, przestrzeń i linię. Tematem jej obrazów są uczucia, emocje, opowieść wyrażona statycznym gestem… O malarstwie, pasji, kulturze ormiańskiej i życiu w Polsce artystka opowiadała w "Kontrkulturze".
Audio

Zawsze podczas malowania zadaje sobie pytanie, co chce powiedzieć, co czuje. Dla Niej kolory są wyrazami, słowami Jej opowieści, siłą emocji, życiem obrazu. Malarstwo jest kolorem, pieśnią, tańcem nieskończonych barw, opowieścią historii, naszymi myślami, które z pomocą pędzla tworzą obraz. Każda praca jest dla niej nowym początkiem. Malując, zawsze szuka: piękna w gniewie, radości we łzach, światła w ciemności…
W "Kontrkulturze" Magdalena Kasperowicz rozmawiała ze wspaniałą artystką i cudowną kobietą – Soną Hay. Posłuchaj nagrania audycji.

Czytaj także

Krzysztof Stelmaszyk: Nie chcę oszukiwać widza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 10:50
Popularny aktor opowiadał w Czwórce m.in., dlaczego nie lubi samouwielbienia u reżyserów oraz jaką misję stara się swoją różnorodną grą aktorską spełnić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Królikowski: Bywam w życiu szczęśliwy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 10:05
Aktor, który sporo dostał od życia. Twierdzi, że, aby być męskim, trzeba czasem być niemęskim. Paweł Królikowski gościł w czwórkowej "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak inspirująca może być natura?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2012 10:15
Źródłem inspiracji dla wielu artystów jest natura. Jedni intuicyjnie się z nią zespalają, nie niszcząc jej porządku i dopasowując się do warunków, inni potrafią wyczarować najprawdziwsze plenery we wnętrzu galerii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kontrkultura” z wizytą w Teatrze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 17:00
Trwa XII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry – Sopot 2012”. Dlaczego to wydarzenie jest wyjątkowe? Dlaczego teatr i teatr radia są wyjątkowe?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Teatr mój słyszę ogromny…"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 15:00
Tak by można sparafrazować słowa Stanisława Wyspiańskiego w odniesieniu do sztuki, jaką jest słuchowisko radiowe. Magdalena Kasperowicz w Teatrze Polskiego Radia spotkała pisarzy, aktorów i reżyserów teatru wyobraźni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Picasso jest zbyt kanciasty, Rafael kojarzy się z czekoladkami"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 14:45
Dzieci często nie interesują się sztuką. Co więc zrobić by nasze pociechy złapały bakcyla i weszły w artystyczny świat - opowiadali Ewa Jałochowska i jej syn Kajtek.
rozwiń zwiń