"Jeśli kiedyś zagram rolę amanta, to tylko z własną żoną"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 13:15
Aktor Michał Żurawski opowiedział w Czwórce, jaki jest jego prywatny przepis na sukces, pracę i miłość.
Audio

W swoim repertuarze ma cały wachlarz gatunków filmowych. Od poważnych, wojennych filmów - jak "W ciemności", po lekkie komedie - jak "Los numeros", czy "Kac Wawa". Jego umiejętności aktorskie docenili też twórcy seriali, bo spotkać go można było na planie "Na dobre i na złe", czy "Na wspólnej". Najbardziej znany jest jednak z serialu "Przepis na życie". 

Jednak w większości dotychczasowych ról wciela się w role mundurowych: policjantów, żołnierzy, albo ochroniarzy. – Jeśli w tym kraju ktoś ma więcej niż 180 cm wzrostu i ciemną oprawę oczu, to od razu zostaje wpakowany w szufladę – mówi aktor, który jednak nie wyklucza, że kiedyś zagra także rolę amanta. - Ale jedyna partnerka, która przychodzi mi do głowy w takim filmie to... moja żona.

W polskim filmowym półświatku jest za to mnóstwo facetów, z którymi Żurawski zagrałby - może niekoniecznie role amanta - nawet w ciemno i za darmo, na przykład Marcin Dorociński czy Leszek Lichota.

Aktor konsekwentnie odmawia "bywania" na salonach, nie pokazuje się na oficjalnych eventach. Mimo wszystko otrzymuje propozycje brania udziału w reklamach, firmowania swoją twarzą różnych akcji. Dowiedz się więcej o życiu i planach Michała Żurawskiego, słuchając całej rozmowy z audycji "Ex Magazine", bądź oglądając wideo ze studia Czwórki.

Gościem "Ex Magazine" była również Anna Próchniak - młoda i zdolna aktorka, która tak naprawdę dała się poznać szerszej widowni dopiero dzięki drugoplanowej roli, jako cyganka Irmina, w filmie "Bez wstydu". Już niedługo jej kolejna rola, tym razem jedna z głównych w filmie "Miasto" Jana Komasy, u boku Kuby Wesołowskiego.

fot.
fot. Bartosz Bajerski

 

Czytaj także

Łukasz Simlat: współczuję młodym aktorom

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 13:50
- Szkoła aktorska zupełnie nie przygotowuje do spotkania z rzeczywistością, z którą trzeba się zmierzyć po zakończeniu studiów – mówił w Czwórce aktor, którego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie "Wymyk".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Lubrano i jej długa droga do soulu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 13:50
W Miloopie udzielała się wokalnie przez ponad 11 lat. To szmat czasu, dlatego ostatnio wydała płytę solową: bardzo subtelny i neosoulowy krążek pt. „Respect”. W Czwórce Natalia opowiedziała o tym wydarzeniu, ale... nie tylko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sona Hay - malarka, która niesie nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 07:00
Dla Niej to kolor buduje formę, przestrzeń i linię. Tematem jej obrazów są uczucia, emocje, opowieść wyrażona statycznym gestem… O malarstwie, pasji, kulturze ormiańskiej i życiu w Polsce artystka opowiadała w "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mika Urbaniak - artystka o głosie obezwładniającym ból

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 10:30
Tak mówi o piosenkarce Manuela Gretkowska. - Wszystko, co artysta robi na co dzień inspiruje jego muzykę. Im bardziej poznaje świat tym bardziej poznaje siebie - przyznaje Mika w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Urszula Grabowska: w życiu cenię przede wszystkim święty spokój

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 14:00
- Mam taką dewizę, że nie żyje się po to by pracować. Pracuje się po to by żyć - deklaruje znana aktorka w audycji "Ex Magazine".
rozwiń zwiń