Loco Star: Podoba nam się to, co robimy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 08:00
Loco Star ma to szczęście, że żyje z muzyki. Ostatnio wydali 3 płytę - "Shelter". Za chwilę minie dekada od ich pierwszego krążka. Tymczasem lecą do Nowego Jorku.
Audio

Dziennikarze zespół Loco Star nazywają "polskim towarem eksportowym". 2 października premierę miała ich trzecia płyta "Shelter". Jak przyznają w rozmowie z Ulą Kaczyńską nie mieli planu B, na swoje życie.

- Pierwszą piosenkę nagrałam na kaseciak mojego taty. Była to piosenka zmyślanka - opowiad Marija. Tomek przyznaje, że jako 6-latek chciał być kierowcą autobusów. Dziś zgodnie twierdzą, że podoba im się to, co robią.

Ich muzyka określana jest jako alternatywny pop lub elektronika sensualna. Zespół za sobą ma już pracę do dwóch teledysków do nowej płyty. Pracują nad trzecim, który ma być podwodną historią z kajaków, na Mazurach.

Warta uwagi jest również sama szata graficzna płyty "Shelter". Zgodnie z nową modą opakowanie jest recyklingowe. W środku zdjęcia zrobione przez Loco Star i teksty ich piosenek.

W niedzielę, 14 października, zespół wylatuje do Nowego Jorku, może uda im się podbić Stany Zjednoczone. Tymczasem w "Ex Magazine" opowiadają o życiu muzyka, i życiu z muzyki, o rysunkach do książki, które wykonała Marija i planach na kolejną płytę, być może kabaretową - posłuchaj załączonej audycji lub zobacz ją na wideo.

(pj)

Czytaj także

Wielki powrót Bass Theory

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 11:31
Stwierdziliśmy, że to jest dobry moment, żeby znowu zrobić coś razem – mówili o powrocie Bass Theory Paweł Strzelecki i Maciej Pietras z Mental Group.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Loco Star - Artifiction

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 00:05
Pierwszy singiel z nowej płyty zatytułowanej "Shelter". której premiera zaplanowana jest na wrzesień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alarm bombowy!

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 17:32
Najciekawsze wyzwanie w ciągu 14 lat pracy w radiu! Wszystko, co zwykle jest mi potrzebne, zostało na parkingu ewakuowanego centrum handlowego... Przyjechałam do radia z jedną płytą - "Shelter" - zespołu Loco Star! To oni będą naszymi gośćmi po godzinie 20!
rozwiń zwiń