Polskie Radio
Section05
skoda

Polska załoga pojedzie w Afryce. Przed nimi legendarny rajd!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po raz drugi pojawili się w Kenii, by na afrykańskich bardzo wymagających odcinkach specjalnych zmierzyć się z najtrudniejszym rajdem w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Załoga Orlen Rally Team testowała swoją Škodę Fabię Rally2 evo, którą w najbliższych dniach powalczy o kolejny triumf w tej niezwykle trudnej imprezie.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe SPORT skoda fabia skoda Kenia

Polska załoga w nowej rajdówce na rundę w Sardynii

Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) przenoszą się na Sardynię, gdzie rozegrana zostanie szósta runda tegorocznego kalendarza. Dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka będzie to drugi start w tym sezonie. Reprezentanci Orlen Rally Team po raz pierwszy skorzystają jednak z nowej rajdówki, czyli Škody Fabii RS Rally2. Do rywalizacji w WRC2 zgłosiło się blisko 40 załóg, co zapowiada wielkie emocje i zaciętą walkę o zwycięstwo.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Moto sport sporty motorowe SPORT Rajdy samochodowe skoda fabia skoda

Polska załoga wystartuje w Rajdzie Sardynii! "Na ostro"

79. Rajd Polski przeszedł do historii. Dla załóg rywalizujących w rajdowych ME była to jedna z najszybszych rund w kalendarzu, ciesząca się też dużą popularnością ze względu na wyjątkowy klimat, jaki tworzą tam polscy kibice. O bezpieczeństwo na rajdzie w widowiskowym stylu zadbała załoga Orlen Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy przemierzali mazurskie szutry jako załoga funkcyjna.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe kajetan kajetanowicz Moto sport sporty motorowe skoda skoda fabia SPORT

Najlepiej zachowany Favorit na świecie? 30 letnia Skoda z folią na siedzeniach

Kiedy zobaczymy kilkudziesięcioletnie auto w stanie jakby właśnie wyjechało z salonu, trudno przejść obok niego obojętnie. Nie ma znaczenia, czy jest to sportowy klasyk, czy też zwykły, rodzinny samochód. Doskonałym przykładem takiego auta jest Skoda Favorit, której stan możemy śmiało określić jako "igła".
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 skoda Czechy Klasyczna lata 90

Jak moto-marki uczciły koronację króla Karola III?

6 maja oczy całego świata były zwrócone na Londyn. Król Karol III został oficjalnie koronowany. Branża motoryzacyjna także nie przeszła obojętnie obok tej hucznej uroczystości. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 bentley skoda octavia skoda superb skoda Wielka Brytania król król Karol III Karol III

"Kajto" na trasie Rajdu Polski. Nietypowa rola kierowcy WRC2

Czołowi kierowcy Europy wezmą udział w Orlen 79. Rajdzie Polski, który 19-21 maja zostanie rozegrany na mazurskich trasach szutrowych odcinków specjalnych. Wystartuje m.in. Miko Marczyk, zwycięzca poprzedniej edycji i Hiszpan Efren Llarena, obrońca tytułu.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe kajetan kajetanowicz SPORT skoda fabia skoda PKN Orlen Orlen Radio kierowców Polskie Radio Kierowców

"Kajto" na trasie Rajdu Polski. Nietypowa rola kierowcy WRC2

19 maja Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pojawią się na starcie Orlen 79. Rajdu Polski jako załoga funkcyjna, oznaczona numerem zero. Dla czterokrotnego mistrza Europy i trzykrotnego zwycięzcy tego rajdu to powrót na mazurskie szutry po siedmiu latach przerwy i ważny element przygotowań do kolejnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe kajetan kajetanowicz SPORT skoda fabia skoda PKN Orlen Orlen Radio kierowców Polskie Radio Kierowców

Polak zaczyna sezon. "Sporo kurzu, ale odnajdujemy się"

W odświeżonych barwach i niezwykle zmotywowani do sezonu 2023 przystępują Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Reprezentanci Orlen Rally Team w najbliższy czwartek wystartują w Rajdzie Meksyku, który po trzech latach przerwy powraca do kalendarza WRC. Polacy są już na miejscu i w świetnej atmosferze tworzonej przez lokalnych kibiców sportów motorowych pracują nad ustawieniem samochodu na bardzo trudne i wyniszczające odcinki specjalne.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe skoda fabia skoda SPORT

Polak potwierdził program w rajdowych MŚ! Na początek Meksyk

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pojadą w siedmiu rundach tegorocznego sezonu rajdowych mistrzostw świata w klasie WRC2. Załoga Orlen Team zasiądzie za kierownicą Škody Fabii Rally2 evo, którą przygotuje tak jak w ubiegłych latach hiszpański tuner RaceSeven. "Kajto" zmagania rozpocznie od zbliżającego się Rajdu Meksyku w dniach 16-19 marca.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe skoda fabia skoda SPORT

Polacy wkraczają do gry w rajdowych MŚ. Trudny wybór "Kajto"

Kajetan Kajetanowicz i Miko Marczyk zaczynają sezon rajdowych mistrzostw świata (WRC). Obaj polscy kierowcy przystąpią do rywalizacji w kategorii WRC2 (Rally2). "Kajto" zmagania rozpocznie od Rajdu Meksyku, z kolei najmłodszy mistrz Polski na początek przystąpi do rundy rajdowych mistrzostw Europy w portugalskim Fafe.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe skoda fabia skoda SPORT