Happysad w Czwórce. Zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 14:30
Młode pokolenie polskiego rocka. Oto Happysad!
Audio
Happysad w Czwórce
Happysad w CzwórceFoto: fot. Bartosz Bajerski

Happysad  został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzyka zespołu to "rock regresywny", czyli absolutne zaprzeczenie rocka progresywnego, dopełnione charakterystycznymi tekstami. Grupa ma na koncie ponad 750 koncertów w całym kraju.

Ich debiutancka płyta zatytułowana "Wszystko jedno” ukazała się w lipcu 2004 roku. 3 lata później magazyn "Teraz Rock" umieścił ją wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.

W 2005 roku ukazał się drugi krążek zatytułowany "Podróże z i pod prąd”, świetnie przyjęty podczas koncertów trasy promocyjnej. Płyta została doceniona także przez krytyków muzycznych - wg magazynu "Teraz Rock" plasuje się ona wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku.

Premiera trzeciego krążka "Nieprzygoda” odbyła się podczas III edycji, organizowanego przez  Happysad, festiwalu SKARfest. W połowie września album zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce.

W 2009 roku ukazał się czwarty studyjny krążek pod tytułem "Mów mi dobrze", a w październiku 2011 zespół wydał jubileuszowy album "Zadyszka”, podsumowujący 10 lat działalności. Składa się on z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem grupy w Jarocinie, przy wsparciu urodzinowych gości.

W lutym 2012 roku zespół wydał kolejną płytę pt. "Ciepło/Zimno".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu a audycji "Ministerstwo Dźwięku", oraz wywiadu, którego muzycy udzielili naszemu dziennikarzowi, Kamilowi Jasieńskiemu tuż przed występem.

Ten koncert będzie można ponowie usłyszeć i obejrzeć w sobotę 6 lipca o godinie18.00.

Czytaj także

Happysad: ludzie mówią, że to nie nasz materiał

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 06:30
Srogi mróz, dzikie zwierzęta podchodzące nocą pod chatę, wieś na końcu świata - tak wyglądały okoliczności nagrania piątego krążka skarżyskiej grupy. O nowym longplayu opowiedzieli w Czwórce liderzy Happysad, Kuba Kawalec i Łukasz Cegliński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Happysad: po "Zadyszce" przyszedł czas na świeży oddech

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 09:30
Przy okazji nagrywania swojego piątego longpleya skarżyska grupa zmieniła podejście do aranżowania piosenek. O zmianach i tajemniczym, nowym głosie pojawiającym się na krążku "Ciepło/Zimno" opowiedział w Czwórce gitarzysta grupy, Łukasz Cegliński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nic nie poradzę, że brzmię jak Rojek"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 11:00
Lorein, to kolejny po happysad zespół z Gór Świętokrzyskich, który podbija serca fanów pop rockowych melodii. W Czwórce reprezentanci grupy opowiedzieli o debiutanckiej płycie "MoNoKoLoR".
rozwiń zwiń