Korzenie Hip-Hopu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 11:00
Ukazuje się seria płyt mająca na celu przypomnienie tym, którzy być może zapomnieli i przedstawienie tym, którzy jeszcze nie znają twórczości zespołów stanowiących korzenie tego gatunku.

W ramach tego projektu ukażą się płyty składów ukazujących się przez lata nakładem firmy EMI Music Poland i później Bazy Label.

Początki hip-hopu w Polsce sięgają lat 90. ubiegłego wieku kiedy to na rynku zaczęły pojawiać pierwsze  zespoły prezentujące ten gatunek muzyczny. Pierwszą bardziej znaną produkcją była płyta Wzgórza Ya-Pa-3.

Hip hop w Polsce przez te wszystkie lata miał wiele twarzy, wiele wzlotów i wiele upadków. Teraz, po kilku latach medialnego zapomnienia zdaje się, że znów wraca "na salony", a płyty artystów hip-hopowych znajdują się w czołówkach najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.

Prezentujemy 3 albumy duetu dwóch hip-hopowców Vienia & Pelego.  Trylogia pod patronatem Czwórki. Oto szczegółowa informacja o płytach:
"Autentyk" ukazał się w 2000 roku. Płyta zawiera ponad 70 minut hardkorowo-ulicznego hiphopu, a oprócz Vienia i Pelego pojawiają sie na niej oczywiście zaproszeni przez nich goście - m.in. Sokół i Pono z Zip Składu, Lui z Peel Motyff oraz... Tomek Lipiński i Rei Ceballo.

"Autentyk 2" – Po dobrym przyjęciu przez środowisko hiphopowe ich pierwszego projektu zatytułowanego "Autentyk" postanowili iść za ciosem i nagrali drugi wspólny album zatytułowany nie inaczej jak "Autentyk II". Ta płyta to był kolejny krok w rozwoju muzycznym dwójki warszawskich raperów (odpowiedzialnych za produkcję właściwie całości płyty "Autenytk II"), którzy, co było słychać już na pierwszej płycie, bardzo dużą uwagę przykładali nie tylko do tekstów i przekazu słownego, ale także do warstwy muzycznej. Najlepszym przykładem na to niech będzie fakt, że do jednego z kawałków na płycie "Autentyk II" zaprosili Smolika i Novikę. Oprócz tych "egzotycznych" gości Vienia i Pelego wspierają także: Włodi (Molesta Ewenement), Lui (Peel Motyff), Vigor (Mor W.A.), Gutek oraz goście z Francji: Wacim i Mehdi Mesrine.

"Autentyk 3" – stanowi zwieńczenie trylogii AUTENTYK. Na krążku znajduje  się 12 utworów, w tym 4 nowe wersje znanych już wcześniej fanom utworów - "Jedno z takich miejsc", "Iść swoją drogą", "Tak od siedmiu lat", "To dla moich ludzi". Nie są to zwykłe remiksy utworów, ale całkowicie nowe wersje - nagrane z udziałem "żywego" zespołu. 

Czytaj także

Rusza projekt Reebok Classic Trax!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 11:00
Czyli klasyczne kolaboracje w najlepszym stylu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

PLATEAUX FESTIVAL – kolejne gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 11:45
Ujawniamy kolejne zagraniczne gwiazdy tegorocznej edycji Plateaux Festival.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Photek z "Modus Operandi live" w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 11:25
2 listopada w warszawskim klubie "1500m2" mistrz połamanych beatów - Photek zaprezentuje specjalny live-set w piętnastą rocznicę premiery swego przełomowego albumu “Modus Operandi”.
rozwiń zwiń