WhoMadeWho na dwóch koncertach w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 10:00
Objawienie europejskiego disco-punka i electro-popu, zespół WhoMadeWho na dwóch klubowych koncertach w Polsce!!!

Szaleni Duńczycy związani z kultową wytwórnią Kompakt zagrają 7. grudnia w warszawskim klubie 1500m2 i dzień później w SQ Klub w Poznaniu.

Koncerty WhoMadeWho to niezapomniane, rozpalające muzyczne doświadczenie. Skandynawowie potwierdzili to grając u boku takich gwiazd jak Daft Punk, Soulwax, Hot Chip czy LCD Soundsystem. Utwór "Space For Rent" z ich debiutanckiego krążka przerobił sam Josh Homme z Queens Of The Stone Age, zachwycony ich show w Nowym Jorku, podczas którego Duńczycy wystąpili przebrani  w kostiumy szkieletów. Choć WhoMadeWho stawiają znak zapytania w swojej nazwie, ich występy nie zostawiają żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z zespołem światowego kalibru.

Grupa powstała w 2003 roku. Tworzą ją posiadający falsetowy głos basista Tomas Høffding, szczycący sie prawdziwie skandynawską brodą singer songwriter/gitarzysta Jeppe Kjellberg oraz perkusista i znakomity DJ - Tomas Barfod. Trio zadebiutowało w 2005 roku i od tego czasu nagrało cztery znakomite albumy, którymi zaskarbiło sobie sympatię i oddanie zarówno krytyki, jak i publiczności. Popularności przysporzyły im także znakomite wideoklipy.

Choć Duńczycy czerpią obficie z bogatej tradycji alternatywnego rocka i muzyki klubowej, ich styl to coś więcej, niż po prostu taneczny rock. To iskra, która jest w stanie rozpalić fajerwerki nowych pomysłów. Ich najnowsza muzyczna pochodnia, tegoroczny krążek "Brighter", to kolekcja organicznych elektro-popowych piosenek, pokazujących odrobinę jaśniejszą (jak w tytule płyty) stronę WhoMadeWho. Ich muzyka nadal jest jednak pełna figlarności i pulsujących bitów. Na parkiecie to prawdziwy ogień!  Recenzent magazynu "The Stranger" z Seattle po ich entuzjastycznie przyjętym występie na festiwalu South by Southwest w 2010 roku napisał: WhoMadeWho is not only the rockingest dance band or danciest rock band but both the danciest dance band and the rockingest rock band. Co to oznacza, warto sprawdzić podczas koncertów w Warszawie oraz Poznaniu już na początku grudnia!

Koncerty WhoMadeWho pod patronatem Czwórki:
07.12 - Warszawa, 1500m2
08.12 - Poznań, SQ Klub

Czytaj także

Łona i Webber zagrali w Czwórce! (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 16:15
Jeden z najlepszych polskich hip hopowych składów, wystąpił w audycji Hirka Wrony, gdzie na żywo i przy wsparciu żywego zespołu wykonał piosenki ze swojej najnowszej płyty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zebra - zespół, który wymyka się wszelkim konwencjom

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 17:00
Zebra powstała w 2007 roku początkowo jako duet Natalii Norko i Zdzisława Orłowskiego. Pierwsze dźwięki powstały w Krakowie, obecnie Zebra tworzy we Wrocławiu. Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest szeroko pojęty dub.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łąki Łan "Armanda" płytą tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 20:00
Wodnik Szuwarek poszedł do lamusa kiedy polska młodzież poznała Łąki Łan. Trzy płyty, szalone koncerty i wierni fani stanowią o wyjątkowości grupy powykręcanych owadów. Ich dziecko nazywa się "Armanda".
rozwiń zwiń