Gentleman! już w sklepach

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2010 14:41
Debiutancka płyta trójmiejskiej grupy nosi tytuł "Opowiem Ci kilka historii"

Na debiutancką płytę „Opowiem Ci kilka historii” zespołu Gentleman! musieliśmy trochę poczekać, ale w końcu jest! Posłuchajcie ich kilku historii…

Gentleman! zaczął grać w 2005 roku w składzie: Piotr Malach (gitara, wokal), Jacek Tracz (perkusja), Adam Osik (bas). Grając w tercecie muzycy nie byli w stanie uzyskać brzmień, na jakich im zależało, dlatego w 2007 r. grupę zasilili Łukasz Tylenda (gitara) oraz Michał Toś (wokal). Tak uformowany skład już miesiąc po pierwszej próbie zagrał koncert w sopockiej Papryce, a miesiąc później na Openerze zaprezentował się na Young Talents Stage.

W przerwach między kolejnymi koncertami zespół nagrał swoją pierwszą EP-kę „Anka Skakanka”, o której „Gazeta Wyborcza” napisała, iż był to „wyjątkowo udany i dojrzały debiut”. Piosenki o trójmiejskich plażach, dziewczynach i psach pojawiły się także na drugiej EP-ce zatytułowanej „Antyturyści” (2008). Kolejne koncerty (m.in. dwukrotnie w Węgorzewie, Jarocinie oraz zagrana na żywo offsesja w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej) potwierdziły, że Gentleman! znakomicie potrafi sprzedać na scenie energię tkwiącą w ich przebojowych kompozycjach.

Po tych sukcesach przyszedł czas na nagranie płyty. Rejestracja materiału rozpoczęła się w kwietniu 2009 r. (Toya Studios w Łodzi). Płyta została zrealizowana, zmiksowana i wyprodukowana przez Tomka „Snake’a” Kamińskiego oraz Łukasza Piotrowskiego. Album zatytułowany „Opowiem ci kilka historii” ukazał się na początku kwietnia 2010. Zawiera trzynaście utworów, skomponowanych i opatrzonych tekstami przez Piotra Malacha oraz Michała Tosia.  Płytę poleca Polskie Radio Euro.

Już 17 kwietnia w audycji „Euro Scena” na antenie Polskiego Radia Euro Gentleman! zagra na żywo! Zapraszamy przed radioodbiorniki i na polskieradioeuro.pl.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cypress Hill „Rise Up”

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2010 17:05
Płycie „Rise up” patronuje Polskie Radio Euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom debiutuje – “Living In America”

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 11:14
Na naszej antenie singiel promujący debiutancką EP-kę grupy z Massachusetts.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mosqitoo – „Synthlove”

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 16:42
Radio Euro poleca nowy album polskiego elektropopowego duetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robyn – „Dancing On My Own”

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2010 13:45
To pierwszy oficjalny singiel z albumu „Body Talk Pt. 1”.
rozwiń zwiń