"Folkowo" już w sklepach

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 10:49
Składanka z okazji jubileuszowej piątej edycji Festiwalu Muzyki Folkowej FOLKOWO w Ostródzie.

Do sklepów trafiło już niezwykłe dwupłytowe wydawnictwo zatytułowane „Folkowo”. Składanka wydana została z okazji tegorocznej jubileuszowej piątej edycji Festiwalu Muzyki Folkowej FOLKOWO w Ostródzie. Radio Euro poleca to przedsięwzięcie!

Festiwal FOLKOWO 2010 rozpocznie tegoroczny sezon letnich festiwali muzycznych w naszym kraju. – Każdy z dotychczasowych Festiwali FOLKOWO był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. W tym roku na imprezie ma być jeszcze bardziej egzotycznie i etnicznie! Festiwal odbędzie się w „Białych Koszarach" w centrum Ostródy, na terenach dawnej jednostki wojskowej. FOLKOWO to nie tylko impreza o znaczeniu lokalnym czy regionalnym. Na piąte urodziny spełnią się nasze marzenia i Festiwal wypłynie na międzynarodowe wody! – mówi Mariusz Kuś, organizator Festiwalu FOLKOWO i Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Współpracy Międzyregionalnej.

Przez trzy dni (18-20.06.2010) w sercu Warmii i Mazur będą brzmiały: bębny, gitary, flety, saksofony, akordeony, perkusje, a także wiele egzotycznych instrumentów. Z okazji jubileuszu Festiwalu, jego organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek dla fanów tego gatunku muzyki. Swój udział zapowiedziały m. in. zespoły z Kenii, USA i Nepalu, nie zabraknie również najlepszych kapel z Polski.

Jak wiadomo, folk czerpie inspiracje z muzyki ludowej, ale stosuje środki muzyki współczesnej. Z roku na rok festiwalowa scena robi się coraz większa. Wśród gwiazd, które potwierdziły już swój przyjazd na festiwal, znalazły się takie muzyczne marki, jak Rednex, Sidney Polak, Folkoperacja, Hoboud, Touch and Go, Koralli, Ajagore i Caci Vorba.

Karnety na festiwal oraz płyty „Folkowo” do zdobycia na antenie Radia Euro!

Czytaj także

Kapela ze wsi Warszawa - Infinity

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2009 14:37
Infinity, to najnowsza, czwarta już studyjna płyta Kapeli ze Wsi Warszawa, nasze kolejne, długo wyczekiwane dziecko i właśnie narodziny małego człowieka stały się bezpośrednią inspiracją i przyczynkiem do powstania tego albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sam Amidon w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 14:00
Amerykański artysta porównywany często z Nickiem Drake'iem wystąpi trzykrotnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kings of Convenience - "Declaration of Dependence"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2009 13:55
Takie projekty jak Kings of Convenience nigdy nie będą kierować masową wyobraźnią.
rozwiń zwiń