Me Myself and I w "Ministerstwie Dźwięku"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 23:00
16 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy był zespół Me Myself and I.

Do spotkania Magdaleny Pasierskiej i Michała Majerana doszło we Wrocławiu 2006 roku. Podczas rozmowy odkryli, że dzielą jedno marzenie: chcą muzyki pełnej wolności, radości i zaskakującej harmonii. Bardzo szybko zrozumieli, że to dla nich sprawa najwyższej wagi, więc postanowili uczynić ją życiowym celem. Choć mają za sobą bagaż różnych doświadczeń: pochodzą z odmiennych środowisk czy kręgów kulturowych, udało im się znaleźć wspólny mianownik: vocal groove

Me Myself and I to próba zjednoczenia w jednym głosie trzech właściwości muzycznych: melodii, harmonii i rytmu. Każda ze składowych reprezentowana jest przez odrębną postać w zespole, co pozwala tworzyć pełną załogę statku do miejsc nieodkrytych. Nie potrzebują tekstów czy instrumentów. Wystarczy ludzki głos, który porywa i wzrusza.

Sobotnich koncertów można nie tylko wysłuchać na antenie Programu 4 Polskiego Radia, ale także obejrzeć m. in. na platformie n (kanał 157), platformie Cyfra+ (kanał 145), w Telewizji Cyfrowej UPC (kanał 787) oraz w sieciach Aster, Toya, Satfilm.

"Ministerstwo Dźwięku" to audycja nadawana w Czwórce w soboty w godz. 18.00-19.00. Prezentowane są w niej młode polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, DJ i dziennikarz Polskiego Radia Czwórki.

Zapraszamy!

Czytaj także

Beatbox to nie cyrk

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 17:37
Beatbox to nie tylko surowy ludzki głos naśladujący prawdziwe instrumenty. To muzyka z prawdziwego zdarzenia – przekonują członkowie Me Myself and I.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hip-hopowi beatboxerzy zdobywają świat

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2011 01:00
Dzięki występom Me, Myself And I w programie "Mam Talent" wielu Polaków po raz pierwszy usłyszało beatbox, czyli perkusyjny "odgłos paszczą". Przed koncertem tria w czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku" (sobota, godz. 18:00) przypominamy historię niezwykłej techniki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kacezet i Dreadsquad - filmy z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 12:05
19 marca gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy byli Kacezet i Dreadsquad. Zobacz zdjęcia i filmy z koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurczat w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz filmy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 11:00
9 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy była grupa Kurczat - zobacz filmy z koncertu!
rozwiń zwiń