LubiszTo! Live music: DUBSTEP

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 11:17
7 maja odbędzie się 6. odsłona cyklu przepełnionego muzyczna pasją i koncertami: "LubiszTo! Live Music". Imprezę poleca Czwórka!

To pierwsze tak potężne wydarzenie DUBSTEP w Polsce. 7 maja w  legendarnym klubie Eskulap wystąpi angielska śmietanka tej muzyki: Flux Pavilion[UK], Chrispy [UK], Slum Dogz[UK], Cookie Monsta [UK], Jazzsteppa[UK/GERMANY], Crissy Criss[UK], Xilent [PL/UK], Dubba Jonny[UK], Radikal Guru[PL]+SUN OF SELAH[UK], Kwazar[PL], Ruff Puff Sound[PL], Paszczak (FOXHOLE)[PL]. Imprezę poprowadzi DUŻE PE.

FLUX PAVILION [UK][Circus Label]

Zaczynał od komponowania indie rock i rock. Następnie przeszedł przez stadium D'N'B. W 2009r wydał kilka EP'ek z tą muzyką. Jednak swoje powołanie odnalazł właśnie w dubstepie. Jego produkcje charakteryzują się drum and bass'ową dynamiką, spreparowanymi wokalami oraz głębokim bassem. Chcąc porównać go do starszych producentów, można by powiedzieć że Flux Pavilion powstał z połączenia Rusko, Caspa i Nero. Jest esencją koktajlu z tych trzech, najbardziej znanych producentów.
Pierwszy raz wystąpi w Polsce.
Najbardziej znane utwory:
-I Can't Stop
-Got 2 Know
-Dj Fresh-Gold Dust(Flux Pavilion remix)

COOKIE MONSTA[UK][Circus Label]

Zdecydowanie najostrzejszy producent. Jego utwory są twarde, mocne i potrafią zamienić w pył awersję ludzi do nowego. Współpracuje z wytwórnią CIRCUS RECORDS.
Najbardziej znane utwory:
-Ginger Pubs
-Optimus Prime

SLUM DOGZ[UK] [Circus Label]

Kolejni przedstawiciele CIRCUS Label. Ich występy są niezwykle energiczne. Łączą potężne uderzenie bassu z d'n'b oraz wysokimi wokalami. Podczas imprezy wystąpią wspólnie z MC KRAFTY.

CHRISPY [UK]

Chriss od razu odnalazł się w muzyce dubstep. Jest producentem od 2008 roku. Już w 2009 wydał swoją pierwszą EP'kę w wytwórni Stupid Fly oraz w 2 Much Bass Recodrs. Ta ostatnia otworzyła mu drogę do wielkich producentów dubstep tego świata. Jego muzyka jest ostra i zadziorna. Często wykorzystuje tzw "piły". W wieku 20 lat znalazł się na angielskich i amerykańskich listach muzycznych dzięki takim utworom jak:
- Rihanna - Rude Boy (CHRISPY REMIX)
- Ke$ha - TiK ToK (CHRISPY REMIX)
- Roll Out

DUBBA JONNY [UK]

To duet perkusisty z producentem dubstep. Brian & Nick tworzą niezwykłą atmosferę na swoich koncertach. Dlaczego? Wszystko za sprawą "żywej" perkusji i mocnych wobbli.

JAZZSTEPPA [UK/GERMANY]

Klasyka syntezy brzmień dubstep, jazz, d'n'b. Grają na: perkusji, trąbce, samplerach. Ich występy charakteryzują się magicznym klimatem. Jeśli lubisz astralne podróże musisz być na ich występie.

RADIKAL GURU + SUN OF SELAH [PL/UK]

Duet znakomitego producenta dubstep, dub i angielskiego Mc, na co dzień kolaborującym z KROMESTAR. Radikal Guru jest jednym z nielicznych polskich producentów,  tak bardzo rozpoznawalnych w Europie. 

KWAZAR[PL]

Członek Respecta Kru, producent, promotor i przede wszystkim świetny dj. Podczas grania sam doskonale się bawi, dzięki czemu jego występy są niezwykle energiczne.Grał z takimi sławami jak m.in. Congo Natty, London Electricity Live, Dub Fx, MJ Cole, Freestylers, Skream, Goldie, John B, Mochipet, czy Scuba.

XILENT

Mimo młodego wieku pojawił się na wielu europejskich scenach, w tym u samego Johna B. Polska publiczność miała okazję go poznać podczas festiwalu Audioriver 2010, gdzie zaprezentował swoje produkcje, połączone z dynamicznymi wizualizacjami na ekranach wielkości kilkurodzinnego domku. Xilent zagrał jako ostatnia gwiazda sceny Main Stage. Przed nim wystąpił SPOR.

RUFF PUFF SOUND SYSTEM[PL]

Podczas występów wprowadzają słuchacza w istny trans. Są zwolennikami i promotorami grania  dub, dubwise z płyt winylowych.  W dobie postępującej popularyzacji reggae na świecie Ruff  Puff  stara się wyłowić i przedstawić to co według nich najlepsze w tej muzyce  – dobrą wibrację i jasny przekaz.

mat. promocyjne

Czytaj także

Na "Noże" z Deriglasoff

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 10:00
"Diabeł", to jest każda niemoc, która siedzi w człowieku – tak o utworze promującym najnowszą płytę formacji mówią jej członkowie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

10 "przypadkowych" piosenek Pablopavo

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 15:00
"Dostaliśmy propozycję skomponowania muzyki do przedstawienia, lecz projekt nie wypalił. Poszliśmy jednak za ciosem i do nagranych już 4 utworów stworzyliśmy kilka następnych."
rozwiń zwiń
Czytaj także

Człowiek orkiestra w "Stacji Kultura"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 14:23
Jest sobie sterem, żeglarzem i okrętem. O swojej samowystarczalności artystycznej Bajzel opowiadał w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń