Płyta Tygodnia: "Jamaica Trip”

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 00:00
Najnowsze wydawnictwo zespołu StarGuardMuffin „Jamaica Trip” powstało podczas wyprawy na Jamajkę.

Debiutancki album StarGuardMuffin "Szanuj" osiągnął do tej pory status podwójnej platyny, a płyta nieustannie utrzymuje się na OLiS. Zimowa trasa koncertowa objęła ponad 50 występów oraz skupiła około 30 tysięcy uczestników. Na swoim profilu facebook zespół zgromadził już ponad 54 tysiące fanów, a profil wokalisty – Kamila Bednarka – ponad 260 tysięcy.

Najnowsze wydawnictwo „Jamaica Trip” powstało podczas wyprawy zespołu na Jamajkę. StarGuardMuffin nagrywali materiał wraz z jamajskimi muzykami w legendarnym studiu Boba Marley’ - Tuff Gong, pod okiem Ronalda McDermotta (współpracuje m.in. z Capletonem, Julianem Marlay’em, Juniorem Kelly). Efektem tej współpracy jest epka, łącząca dwie różne kultury - polską i jamajską – gdzie muzyka reggae jest wspólnym mianownikiem.

Na płycie gościnnie wystąpili m.in Capleton, Stephen Newland (Rootz Underground), Dean Fraser, Nambo Robinson, Everol Wray, The Tamlins oraz  muzycy zespołu Shaggy’iego - Michael Fletcher, Kevon Webster, Shaun Darson.

Oprócz pięciu nowych utworów na płycie znajduje się film dokumentalny z sesji nagraniowych na Jamajce oraz dwa teledyski.

tracklista  CD + DVD :

CD
1. JAMAICA TRIP
2. LET’S STOP
3. ROOTS MAN SOUL
4. ANIOŁY
BONUS
5. PRAGNIENIA SZCZYT
+ DUB BONUS


DVD
Film Dokumentalny
Teledysk  JAMAICA TRIP
Teledysk  LET’S STOP

POLECA CZWÓRKA!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ROCK FEST

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 17:00
Wielkimi krokami zbliża się pierwsza edycja imprezy ROCK FEST! Już 25 czerwca na Miejskim Stadionie “Arena Częstochowa” zaprezentuje się rockowa czołówka polskiej sceny muzycznej. Na imprezę zaprasza Czwórka Polskie Radio
rozwiń zwiń

Czytaj także

XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 10:09
Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 14-17 lipca 2011 roku na terenie bastionów, Starego Przedmieścia i Dolnego Miasta w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na miesiąc przed Audioriver

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 10:10
Do festiwalu świata niezależnego został niecały miesiąc. Najwyższy czas poznać więc polskie gwiazdy, podział na dni i sceny oraz czas trwania Audioriver. W tym roku płocki festiwal rozpocznie się o 18:00 w piątek na rynku Starego Miasta, a zakończy w niedzielny poranek wraz z ostatnim setem w Circus Tent. Na plaży mamy też jedną dużą zmianę – znika Red Tent, a w jego miejsce pojawia się strefa Slow More.
rozwiń zwiń