Negatyw wyruszył w trasę

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 10:00
W listopadzie tego roku zespół NEGATYW wyruszył w europejską trasę koncertową zatytułowaną "VIRUS AUTUMN EUROTOUR 2011". Wejściówki na koncerty są do zdobycia na naszej antenie!

W trakcie trasy zespół pokona ponad 5000 km. Negatyw odwiedza następujące miasta: Békéscsaba, Wiedeń, Pragę, Gdynię, Warszawę, Poznań, Łódź, Kraków, Londyn, Katowice. Wszystkie koncerty zaplanowane zostały w klubach i będzie można kupić na nich najnowszą płytę zespołu - "Virus". Do 10 premierowych utworów dołączony został koncert DVD (HD) który został zrealizowany w Planetarium Śląskim. Na płycie znaleźć można również kulisy powstawania koncertu oraz płyty "Virus".  

Zespół Negatyw powstał na Śląsku w 1998 roku. Na swoim koncie ma cztery długogrające płyty: "Paczatarez" (2002), "Pamiętaj" (2004), "Manchester" (2005), "VIRUS" (2010), do tego czternaście singli, kilkanaście teledysków, ponad sześćset koncertów.

Muzycy występowali na takich festiwalach, jak m.in.: Top Trendy, Superjedynki, Jarocin, "Union of Rock" Węgorzewo, Yach Festiwal. Kojarzeni są z takimi piosenkami jak: "Dziewczyny nie Palcie Marihuany", "Amsterdam", "Lubię Was", "Mam to co chciałem". W 2002 roku zagrali najdłuższą trasę klubową w historii polskiego rock’n’rolla. W 75 dni wystąpili w 52 klubach.

Zespół Negatyw nagrał koncert Overdrive dla Viva Polska, który został kilkanaście razy emitowany w telewizji. Pięciokrotnie wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. W kultowym programie "wideoteka dorosłego człowieka" zagrali utwór "Jaki kolor wybrać chcesz" Czesława Niemena. Zespół też wystąpił na festiwalu międzynarodowym w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie oraz w Budapeszcie i  Frankfurcie. Wokalista zespołu Mietall Waluś jest współtwórcą piosenek na płycie "Uwaga Jedzie Tramwaj" zespołu Lenny Valentino. W 2003 roku Mietall nagrał piosenkę z Katarzyną Nosowską, która ukazała się na składance "SI031". Wystąpił też  na zaproszenie Muńka Staszczyka w teledysku zespołu T.LOVE "Love,Love,Love" obok takich gwiazd jak m.in: Kuba Wojewódzki, Kora, Zbigniew Hołdys, Kazik Staszewski. W 2009 roku Mietall Waluś razem z aktorem Rafałem Królikowskim nagrał utwór "Odwagi mi trzeba". Celem nagrania tej piosenki było zwrócenie uwagi na problemy, które dotykają ludzi z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo.

Wejściówki na koncerty możecie zdobyć na naszej antenie!
Słuchajcie Czwórki.


/


KaW/materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Negatyw "Ty i ja"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 14:05
Nowość na playliście Czwórki promuje nową płytę Negatywu, zatytułowaną "Virus".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Negatyw stawia na "Grę"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 13:28
Nie jest łatwo promować muzykę, która nie schlebia gustom stacji radiowych – przyznaje gitarzysta grupy Negatyw, której nowy singiel zagościł na playliście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie odwaliło nam przez 20 lat

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 15:12
Mimo statusu grupy kultowej Hey ma nadal artystyczne skrupuły, a gitarzysta Marcin Żabiełowicz czuje się takim samym Marcinem Żabiełowiczem jak dwie dekady temu.
rozwiń zwiń