Polskie Radio
Section05
kiszyniów

Pierwsza dama z wizytą w Mołdawii. "Dziękuję za pielęgnowanie polskości"

Agata Kornhauser-Duda przyjechała do Republiki Mołdawii z akcją "Pomocy Polakom na Wschodzie". - To w znacznej mierze dzięki Państwu, działaczom mniejszości polskiej i prężnym organizacjom polskim, nasi Rodacy w Republice Mołdawii mają silny kontakt i więź z krajem swoich przodków - powiedziała pierwsza dama w Kiszyniowie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mołdawia Agata Kornhauser-Duda pomoc kiszyniów

Wątki Ludmiły Kozłowskiej w grze Putina w Mołdawii

Po politycznych perturbacjach w Mołdawii prokurator generalny tego kraju chce sprawdzenia, kto stał za zamkniętym dochodzeniem w sprawie szefowej Fundacji Otwarty Dialog, Ludmiły Kozłowskiej. "Zarzucano jej między innymi nielegalne finansowanie opozycji, pranie brudnych pieniędzy i związki z rosyjskimi służbami specjalnymi" – przypomina w obszernym artykule tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  Ludmiła Kozłowska Fundacja Otwarty Dialog Mołdawia kiszyniów Rosja Władimir Putin

Wybory w Mołdawii. Ekspert: demokracja jest tam fikcyjna

W magazynie "Świat w Powiększeniu" rozmowa o Mołdawii w przeddzień wyborów parlamentarnych w tym kraju. Gościem była dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, która odniosła się również do znaczenia Mołdawii w tworzeniu bloku państw posowieckich orientujących się w kierunku zachodnim oraz do wpływu Rosji na ten kraj.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mołdawia kiszyniów wybory parlamentarne Europa

TYLKO U NAS Czy Mołdawia wymyka się Europie? Rozmowy w Moskwie

Anulowanie umowy Mołdawii z UE, strategiczne stosunki z Rosją – to wizja prezydenta Mołdawii Igora Dodona, którą przedstawił w Moskwie u boku Władimira Putina. O tym, jak może rozwinąć się sytuacja w Mołdawii w najbliższym czasie opowiedział portalowi PolskieRadio.pl ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Całus.
Zobacz więcej na temat:  Mołdawia Rosja NASZ WYWIAD Ośrodek Studiów Wschodnich Rumunia Unia Europejska kiszyniów