Polskie Radio
Section05
kiszyniów

Ukraina otrzyma "dużą liczbę myśliwców"? Zełenski: poczułem wsparcie wielu państw

- Otrzymałem od sojuszników sygnał mocnego wsparcia w sprawie samolotów bojowych dla Ukrainy - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymy Zełenski na konferencji prasowej w Mołdawii. Zełenski wziął udział w szczycie Europejskiej Wspólnoty Politycznej, gdzie spotkał się z przywódcami ponad 40 państw europejskich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mołdawia kiszyniów Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni F-16

"Dobrze znów cię widzieć". Podczas wizyty w Mołdawii premier spotkał się z Zełenskim

Premier Mateusz Morawiecki wrócił w czwartek do kraju z wizyty w Mołdawii, gdzie reprezentował Polskę podczas szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej. Większość rozmów dotyczyła militarnego i humanitarnego wsparcia Ukrainy. Specjalnym gościem szczytu był prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mołdawia kiszyniów Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni premier Mateusz Morawiecki Wołodymyr Zełenski

F-16 dla Ukrainy. Premier Morawiecki: ustaliliśmy harmonogram, będziemy szkolić pilotów

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, trwają rozmowy na temat szkoleń ukraińskich pilotów w zakresie obsługi myśliwców F-16. Nikt nie oczekuje od Polski przekazania samolotów F-16 Ukrainie, ponieważ mamy ich za mało na wyposażeniu naszej armii - podkreślił szef polskiego rządu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mołdawia kiszyniów Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni F-16 Patriot broń

Mołdawia podzieli los Ukrainy? Niepokojące słowa piosenki zaśpiewanej na wiecu w Moskwie

W Mołdawii falę komentarzy wywołał piątkowy wiec na stadionie Łużniki w Moskwie, gdzie z udziałem Władimira Putina Rosjanie świętowali 8. rocznicę aneksji Krymu. Słowa jednego z utworów, jaki wykonano na stadionie, dziennikarze oraz internauci odebrali jako możliwą groźbę przyszłej agresji na Mołdawię. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja wojna 2022 Mołdawia kiszyniów piosenka

Pierwsza dama z wizytą w Mołdawii. "Dziękuję za pielęgnowanie polskości"

Agata Kornhauser-Duda przyjechała do Republiki Mołdawii z akcją "Pomocy Polakom na Wschodzie". - To w znacznej mierze dzięki Państwu, działaczom mniejszości polskiej i prężnym organizacjom polskim, nasi Rodacy w Republice Mołdawii mają silny kontakt i więź z krajem swoich przodków - powiedziała pierwsza dama w Kiszyniowie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mołdawia Agata Kornhauser-Duda pomoc kiszyniów