Gostpoet: lubię się bawić dźwiękiem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 16:37
- Po prostu tworzę muzykę, a wszystko co przychodzi mi łatwo i naturalnie zamieniam na dźwięki - opowiada Ghostpoet, czyli brytyjski wokalista i producent muzyczny w wywiadzie dla Czwórki.
Audio

 

Swoją pierwszą EP-kę, "The Sound of Strangers", Obaro Ejimiwe, znany jako Gostpoet, nagrał już w 2010 roku, a jego debiutancka płyta, pt. "Peanut Butter Blues & Melancholy", wydana rok później, udowodniła tylko, że 29-letni Ejimiwe potrafi ostro namieszać na rynku muzyki elektronicznej. Na krążku bowiem znajdziemy wybuchową mieszankę jego ulubionych stylów: od dance po indie.

Dziś Ghostpoet pracuje nad drugą płytą. – To będzie kontynuacja moich opowieści – opowiada artysta w rozmowie z Kubą Kuklą. – Sądzę, że rozwinąłem się trochę muzycznie i mam nadzieję, że ludziom spodoba się to, co mam im do zaoferowania.

Jak zapowiada Ejimiwe, jego fani mogą spodziewać się mnóstwa dźwiękowych eksperymentów. – Właśnie jestem na etapie nagrywania demo – opowiada artysta. – W większości gotowe są także teksty.

W tym roku Obaro Ejimiwe wystąpił w naszym kraju już po raz trzeci. Można było go posłuchać podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Posłuchaj całego wywiadu z muzykiem, klikając w załączony plik dźwiękowy.

(kd)

Czytaj także

Dubioza Kolektiv - koncert bośniackiej legendy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 15:00
Dubioza Kolektiv, grupa, której sławę przyniosły m.in. wspólne nagrania z Fun-Da-Mental, wystąpiła w "Ministerstwie dźwięku". Zapraszamy do obejrzenia koncertu i galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupujemy mniej płyt, ale słuchamy więcej dobrej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 08:19
Dziewczyna zwierza się koleżance: "Skandal, wczoraj wyjątkowo musiałam zapłacić za bilet na koncert, bo muzycy chcieli coś zjeść". Wisielczy humor dobrze oddaje to, z czym mamy do czynienia na naszym rynku płytowym. Czy to początek końca, a może jest światełko w tunelu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opowiadamy o ludziach, którymi wielka polityka nigdy się nie interesowała"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 06:00
Nowy album R.U.T.A. uderza dokładnie w momencie, gdy członkinie Pussy Riot zostały skazane za swój występ w cerkwi i oskarżone o chuligaństwo na tle religijnym.
rozwiń zwiń