Janek Samołyk śpiewa o problemach z wiernością

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 14:29
Wpadające w ucho melodie, ciekawe teksty, aranżacje pełne skrzypiec i analogowych instrumentów - wszystko to znajdziemy na nowej płycie wrocławskiego piosenkarza. Muzyk opowiedział o niej w audycji "Kontrkultura".
Audio

Album "Problemy z wiernością" ukaże się 29 października. To drugi krążek w dorobku Janka Samołyka. Jak rekomenduje sam muzyk, krążek powinien się spodobać fanom tradycyjnych form piosenkowych. – Są tam zupełnie normalne utwory ze zwrotkami i refrenami, które można sobie zanucić, zarówno po polsku jak i po angielsku – opowiadał w rozmowie z Magdaleną Kasperowicz.

Samołyk od samego początku swojej kariery tworzy piosenki inspirowane brytyjskimi zespołami w stylu Oasis oraz poezją śpiewaną. Po wydaniu debiutanckiej płyty zatytułowanej "Wrocław” piosenkarz bywał porównywany do Marka Grechuty. Gość audycji „Kontrkultura” nie ma wątpliwości, że swoją melancholijną twórczością przebije się do masowego słuchacza.

>>Zobacz koncert Janka Samołyka w Czwórce<<

- Moim realnym marzeniem jest, żeby uczynić z muzyki działalność, która sama się będzie kręciła, i która pozwoli mi pracować na pół etatu i więcej czasu poświęcać na granie – opowiadał.

>>Album ukazał się pod patronem Polskiego Radia i jest do kupienia w radiowym sklepie<<

Więcej na temat płyty w nagraniu audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janek Samołyk w hołdzie legendarnej australijskiej grupie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 07:00
Wrocławski muzyk wraz z przyjaciółmi na specjalnym koncercie uczci pamięci lidera The Go-Betweens, Granta McLennana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Samołyk: najważniejsze, aby dotrzeć do słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 13:24
– Nie planujemy zarabiać na tym jakiś wielkich pieniędzy, chcemy po prostu pokazać naszą muzykę. Jeśli spodoba się szerszej publiczności, kiedyś zapewne będziemy mogli to finansowo odczuć – mówi Janek Samołyk, którego "Problem z wiernością" jest naszą płytą tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na piosenkę? Samołyk: szukam śpiewnych fraz

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 14:48
- Śpiewanie przed publicznością był dla mnie nie lada wyzwaniem – wspominał w "Leniwej Niedzieli” wokalista Janek Samołyk, którego płyta "Problem z wiernością” wydana przez Polskie Radio, właśnie ukazała się na rynku.
rozwiń zwiń