"Nie chcecie do Nowej Huty? Huta przyjedzie do was"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 14:40
"Nowa Huta Export" to hasło nowego koncertowego projektu formacji WU-HAE. W ramach tego przedsięwzięcia do końca roku będzie można zobaczyć "Operę Nowohucką" w Warszawie, Bytomiu, we Wrocławiu i w Krakowie. Wszystko to opatrzone dodatkowymi atrakcjami.
Audio
  • O towarach eksportowych Nowej Huty opowiada Bzyk z WU-HAE

 - Postanowiliśmy wyeksportować z Nowej Huty, to co mamy najcenniejsze - tak o idei powstania projektu "Nowa Hura Export" opowiada pomysłodawca inicjatywy, Marcin Bąk . - A najcenniejsi w Hucie są ludzie, w tym młodzi artyści z pomysłami na siebie i na swoją sztukę . I chcemy ich pokazać w całej Polsce, żeby odczarować negatywny wizerunek miejsca, z którego pochodzimy.

Zaplanowane na lata 2012 - 2013 przedsięwzięcie obejmuje cykl koncertów w różnych częściach Polski . Najbliższy odbędzie się 2 grudnia w klubie Fonobar w Warszawie, ostatni w tym roku zaplanowano w krakowskim klubie Barka na 15 grudnia, dla zaledwie 130 osób.

 - Tegoroczna odsłona odczarowuje Nową Hutę w czterech panelach - opowiada Bzyku, frontman grupy Wu-Hae. - Pierwszy panel należy do Grzegorza Ziemiańskiego , fotografika, który pokaże dziesięć wielkoformatowych zdjęć "hutasów", czyli portretów mieszkańców Nowej Huty składających się na wystawę "Nowohucianie".

W programie znajdą się także dyskusja z Maćkiem Twarogiem o jego najnowszej książce "Alfabet nowohuckiego przedmieścia" oraz spotkanie z Adamem Grzanką , który opowie o sztucznej inteligencji, a na koniec zespół Wu-Hae zagra utwory z płyty "Opera Nowojhucka" w electro-rockowych aranżacjach.

Więcej o projekcie i o samej Nowej Hucie dowiesz się słuchając nagrania z audycji "Stacja Kultura" .

kul

Czytaj także

Świetlicki i Maleńczuk wystąpią w operze

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 08:00
"Opera Nowohucka" to tytuł widowiska i płyty zespołu WU-HAE, zainspirowanej historią "zakazanej" dzielnicy Krakowa. O wydarzeniu opowiedział w Czwórce pomysłodawca projektu, Marcin Bąk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danny Byrd: w tworzeniu muzyki nie ma żadnych ograniczeń

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 07:00
Muzyk i producent muzyczny w swojej twórczości łączy elementy hip hopu, house’u i RnB razem z pełnymi emocji wokalami oraz d’n’b. Ostatnio wystąpił w jednym ze stołecznych klubów podczas imprezy Hospitality, nad którą patronat objęła Czwórka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pysh and Żyski jak Royksopp znad Wisły

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 15:00
To był impuls, żeby zaprosić ich do audycji - przyznają prowadzący audycję. Po prostu Pysh and Żyski robią bezpretensjonalną i profesjonalną muzykę elektroniczną. Na naszym rynku to ciągle jeszcze rzadkość.
rozwiń zwiń