Holenderski rowerzysta nie pojedzie z telefonem w ręku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 12:06
W 2002 roku Holandia objęła kierowców zakazem trzymania telefonów w ręku, podczas prowadzenia pojazdu. Wyłączeni spod zakazu byli jednak cykliści. Od lipca 2019 roku to się zmieni. 
Audio
  • Nowe przepisy dla holenderskich rowerzystów (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey Yurlov/Shutterstock

Okazało się, że objęcie rowerzystów tym zakazem jest niezbędne. - Bardzo często widać, zwłaszcza w pobliżu uniwersytetów, że młodzi ludzie na tyle komfortowo czują się na rowerze, że używają telefonów jadąc na jednośladzie, piszą smsy, w drugiej ręce mają plecak, zerkają co jakiś czas na ścieżkę rowerową - opowiada Magda Gromniak, która w Holandii mieszkała 5 lat. - Tam każdy jest rowerzystą, jeżdżą dość brawurowo, znają swoje prawa - dodaje. 

Dane pokazują, że w Holandii 20 procent wypadków z udziałem cyklistów ma związek z telefonami komórkowymi. Nie dziwi więc reakcja holenderskich ustawodawców. A jak ten problem wygląda w Polsce i Wielkiej Brytanii? Co ma z tym wspólnego FOMO? O tym w materiale Weroniki Puszkar. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 10.10.2018

Godzina emisji: 8.30

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

263 minuty przed telewizorem codziennie. Polacy w europejskiej czołówce

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 11:49
Pod względem czasu spędzanego przed telewizorem Polacy zajmują 3 miejsce w Europie. Przed srebrnym ekranem spędzamy dziennie niemal 4 godziny. Mimo to telewizja notuje pewien spadek oglądalności, porzucamy ją na rzecz internetu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko Fejs i Insta - co z kreatywnością?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 12:42
15 procent uczniów jest online przez ponad 5 godzin w dzień powszedni. Tylko co dziesiąty nastolatek ma pomysł na kreatywne skorzystanie z nowych technologii. 
rozwiń zwiń