Na czym polega Sirtfood - słynna dieta, na której schudła Adele?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 15:59
Diety to temat, który wraca do nas jak bumerang. Osobą, która przeszła prawdziwą metamorfozę, stosując dietę jest brytyjska piosenkarka Adele. Za sprawą jej nowej sylwetki mówi się teraz nie tylko o jej muzyce, ale i niezwykłej przemianie. Piosenkarka schudła na niej nawet 50 kg.
Audio
  • Sekret nowej sylwetki Adele? Poza aktywnością fizyczną postawiła na dietę opartą na białkach (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustryjne
zdjęcie ilustryjneFoto: Shutterstock/Lukas Davidziuk
Podobno dzięki temu, że postawiła na dietę, która opiera się na białkach Sir lub Sir2, które nazywane są też białkami długowieczności. Polifenole, które znajdują się w tych produktach, aktywują działania sirtuin, które wspomagają odchudzanie i zachowane młodego wyglądu.
Cała dieta dzieli się na trzy etapy. Każdy trwa około tygodnia. W pierwszym, przez pierwsze trzy dni ograniczamy kaloryczność posiłków o około 1000 kalorii. Ta część diety opiera się na tzw. zielonych koktajlach. Białka w diecie, tzw. sirtule znajdują się w dwudziestu produktach, które pojawiają się na każdym etapie diety. 
To ciemnofioletowe warzywa i owoce, czerwona cykoria, czerwona cebula, truskawki, gryka, oliwa z oliwek, kapary, jarmuż, seler i zielone koktajle na bazie jarmużu, selera, pietruszki i jabłka.
Po trzech dniach podnosimy kaloryczność posiłku do 1500 kalorii. Na tym etapie przygotowujemy dwa posiłki na bazie sirtuin i dwa koltajle, w trzecim etapie zmniejszamy ilość koktajli i zwiększamy ilość posiłków. Ważne, by codziennie dbać o odpowiednią dawkę warzyw i owoców i przyprawy. Nie wiemy, jak długo dietę stosowała Adele, ale na podstawie zdjęcia, które na początku maja opublikowała w swoich mediach społecznościowych, możemy przyznać, że w połączeniu z codzienną aktywnością fizyczną przyniosła spektakularny efekt.
***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz 

Materiał: Weronika Puszkar

Gość: Karol Jachymek, kulturoznawca z SWPS; Magdalena Czyrynda-Koleda (dietetyk)

Data emisji: 25.05.2020

Godzina emisji: 12.34

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

SCOBY - biodegradowalny materiał, który zastąpi plastik

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 20:59
Teren Startup ma już na koncie kilka sukcesów. Jednym z nich jest wyjazd do Kanady na międzynarodowy konkurs Chivas Venture. Znajdzie się wśród reprezentantów kilkudziesięciu krajów, które będą walczyły o milion dolarów dofinansowania do swojej działalności. I mają spore szanse, żeby ten konkurs wygrać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DIY. Żel antybakteryjny domowej roboty. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 00:33
Koronawirus jest wirusem otoczkowym. To znaczy, że wszystkie środki, które niszczą tę otoczkę inaktywują wirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura z języka polskiego. Co oznaczają funkcje w języku polskim?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 18:25
W powtórce maturalnej z języka polskiego rozwiązaliśmy zdanie z 2014 roku, które przysporzyło maturzystom najwięcej problemu. Do każdego z podanych zdań należało dopisać funkcję językową. Sprawdź, czy sobie poradzisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura z języka polskiego. Jaka jest różnica między perswazją a manipulacją językową?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 18:42
Pozostały ostatnie tygodnie, w których możemy odświeżyć najważniejsze zagadnienia przed egzaminem z języka polskiego. Razem z ekspertami przybliżamy najważniejsze z nich. Dziś opowiadamy o różnicy między perswazją a manipulacją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak susza wpływa na zabytki archeologiczne?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 15:11
Rekordowa susza odsłania zabytki, ale wielu z nich grozi zniszczenie. Z wyschniętych rzek wyłaniają się m.in. wraki. Woda ma właściwości konserwujące, bez niej drewniane zabytki szybko ulegną zniszczeniu.
rozwiń zwiń