Zeszyty czy laptop? Szkolna wyprawka na nowe czasy

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 20:00
Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, wraz z nim do klas, po dłuższej niż zazwyczaj przerwie, wkroczą też uczniowie. Nowe technologie w czasie lockdownu okazały się niezbędne w nauce zdalnej. Niewykluczone, że w przyszłości znów mogą się przydać.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

Tablet do wypracowań, ale nie na informatykę

- W wielu aspektach w nauce zdalnej tablet będzie przydatny, ale większy komfort będziemy mieć, jeśli zdecydujemy się na komputer. Co więcej, komputer jest niezbędny w trakcie lekcji informatyki - przekonuje ekspert technologiczny Janusz Kamiński.

Posłuchaj
06:26 [CZWORKA]TOP 26 sierpień 2020 e szkola.mp3 Jaki sprzęt komputerowy wybrać do nauki zdalnej? (TOP/Czwórka)

To oczywiście nie oznacza, że na tablecie nie napiszemy wypracowania. Wszystko zależy od tego, jaki sprzęt wybierzemy. - Do tych lepszych i droższych dołączane są klawiatury, dzięki czemu tablet możemy przekształcić w coś na kształt komputera. Sporo też zależy od tego, jakiego oprogramowania i z jakiej platformy korzystamy - dodaje rozmówca Weroniki Puszkar.  

Posłuchaj także:

Warto też pamiętać, że nie wszystkie tablety mają bezpośredni dostęp do internetu, czyli nie mają karty SIM. Wtedy musimy mieć telefon, który zapewni taką łączność. 

Laptop - kryteria wyboru

Jeśli zdecydujemy się na zakup laptopa, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kryteriów: rozmiar, pamięć i procesor. - Warto też spojrzeć na czas pracy na bateriach i na rozdzielczość ekranu - podpowiada ekspert. - Najważniejsze jest, żeby mieć pod ręką jedno sensowne narzędzie do pracy, z którego będziemy korzystać przez lata. 

Do nauki zdalnej - oprócz sprzętu - potrzebujemy też dobrego łącza internetowego. Do tego przydadzą się także odpowiednie aplikacje i platformy, które ułatwią nam naukę online. 

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 26.08.2020

Godzina emisji: 17.15

kul


Czytaj także

Jak chronić dane w sieci? "Przestępcy wiedzą o tobie wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 20:16
Wakacje to czas rozprężenia, podczas którego nie zawsze pamiętamy, by właściwie chronić nasze dane. To wykorzystują przestępcy.
rozwiń zwiń