Życie nocne rozkwitnie bujnie pod wodą

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 18:43
1000 euro za dobę, ale z własną łódka podwodną - to już nie fikcja tylko niedaleka przyszłość turystyki. Za sprawą polskich naukowców, którzy skonstruowali podwodny hotel.
Audio
  • O podwodnym hotelu opowiadają konstruktorzy i naukowcy z Politechniki Gdańskiej

Pokoje gościnne, spa, restauracja, do tego sprzęty do mobilnego zwiedzania podwodnej fauny. A to wszystko w pierwszym na świecie podwodnym hotelu. Prototyp obiektu powstaje w Gdyni, w sąsiedztwie Akwarium Gdyńskiego, a odpowiadają za niego m. in. naukowcy z Politechniki Gdańskiej: - Hotel powstaje z myślą o tych, którzy marzą o przeżyciu bezpiecznej podwodnej przygody, bez jakiegokolwiek zagrożenia życia - opowiada Lech Rowiński z PG. - Kompleks jest dosyć duży, o masie 4 tysięcy ton. A na jego gości czekają liczne atrakcje, w tym pojazdy wodne służące do podmorskich wędrówek.

Środki na budowę projektu pozyskano z funduszy unijnych. Zakupem hotelu już są zainteresowane firmy na Malediwach i w Dubaju. I to chyba odpowiedni kontrahenci, bo jak zaznacza jeden z konstruktorów nie będzie to tania przyjemność: - Średnio doba w podwodnym hotelu kosztować będzie 1000 euro za jedną osobę.

Żeby wyobrazić sobie taki hotel można użyć fantazji albo posłuchać nagrania z "Czwartego Wymiaru".

kul

Czytaj także

Polski HUSAR w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 19:00
Są pierwsi w Polsce i jedni w Europie, a wiosną tego roku powalczą w konkursie organizowanym przez NASA na najlepszą "księżycową koparkę". Studenci Politechniki Warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milenijny zegar odmierza czas już 12 lat

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 10:49
Na wieży Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie tyka gigantyczny zegar, który wskazuje mieszkańcom aktualny czas. Jego serce mieści się jednak w dwóch niewielkich skrzyneczkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studenci chcą wystrzelić w kosmos Amelię

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 17:51
Studenci z Politechniki Warszawskiej ponownie ruszają na podbój przestworzy. O tym, co szykują tym razem opowiedzieli w "Czwartym wymiarze"!
rozwiń zwiń