X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orły 2010 rozdane

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2010 10:14
„Rewers” Borysa Lankosza otrzymał łącznie aż osiem statuetek.
Audio

„Rewers” podbił serca członków Polskiej Akademii Filmowej. Film otrzymał łącznie aż osiem statuetek Orła 2010, w tym przede wszystkim dla najlepszego filmu polskiego. Tegoroczna gala Orłów - nagród przyznawanych przez liczącą ponad 500 członków Polską Akademię Filmową (PAF) - odbyła się 1 marca w Teatrze Polskim w Warszawie.

Twórców „Rewersu” nagrodzono ponadto Orłami w kategoriach: odkrycie roku (dla reżysera Borysa Lankosza), najlepszy scenariusz (dla Andrzeja Barta), najlepsza aktorka pierwszoplanowa (dla Agaty Buzek), najlepsza muzyka (dla jazzmana Włodka Pawlika), kostiumy (dla Magdaleny Biedrzyckiej), scenografia (wspólnie dla Magdaleny Dipont i Roberta Czesaka), najlepsza aktorka w roli drugoplanowej (dla Anny Polony).

W kategorii odkrycie roku Lankosz pokonał dwoje innych młodych reżyserów: Katarzynę Rosłaniec - nominowaną za "Galerianki", i Pawła Borowskiego - nominowanego za film "Zero".

Orła 2010 dla najlepszego aktora pierwszoplanowego odebrał Borys Szyc, po raz kolejny doceniony za rolę dresiarza Silnego w wyreżyserowanej przez Xawerego Żuławskiego ekranizacji "Wojny polsko-ruskiej" Doroty Masłowskiej. "Wojnę polsko-ruską" doceniono ponadto za najlepszy dźwięk - nagrodzeni zostali Mateusz Adamczyk i Sebastian Witkowski.

Za dramat "Dom zły" przyznano Orły w kategoriach: najlepsza reżyseria (statuetka dla Wojciecha Smarzowskiego), zdjęcia (operator Krzysztof Ptak) i montaż (Paweł Laskowski).

Wśród najdłużej oklaskiwanych artystów podczas gali byli: Janusz Gajos - zdobywca statuetki dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie Janusza Morgensterna "Mniejsze zło", oraz wybitny scenarzysta filmowy Jerzy Stefan Stawiński, który odebrał Orła 2010 za Osiągnięcia Życia.

Podczas poniedziałkowej gali przyznano także Orła 2010 dla najlepszego filmu europejskiego. Akademicy docenili "Białą wstążkę" austriackiego reżysera Michaela Hanekego, będącą wspólną produkcją Austrii, Niemiec, Francji i Włoch.

ŁSz

(PAP)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rewers" i osiem Orłów

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2010 08:51
W Teatrze Polskim w Warszawie rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orły 2010. Największym zwycięzcą okazał się film "Rewers" Borysa Lankosza, który otrzymał osiem statuetek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rewers" nie będzie walczył o Oscara

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2010 09:16
„Rewers” Borysa Lankosza nie znalazł się na skróconej liście kandydatów do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda dla Jana Kidawy Błońskiego w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2010 18:28
Film "Różyczka" Jana Kidawy Błońskiego dostał nagrodę za reżyserię, która jest trzecią co do ważności na moskiewskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Różyczka" i "Rewers" w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 15:58
Polskie filmy "Różyczka" i "Rewers" powalczą o nagrody w dwóch konkursach 32. Moskiewskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego - poinformowali IAR organizatorzy rosyjskiej imprezy. Festiwal potrwa od 17 do 26 czerwca. Twórcy polskich filmów osobiście zaprezentują je rosyjskiej publiczności.
rozwiń zwiń