Polecamy książki: Edward Brooke-Hitching i "Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 12:00
Książka brytyjskiego pisarza, dziennikarza i antykwariusza to pełna zaskakujących odkryć i niespodzianek wyjątkowa podróż przez historię literatury. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com

pap Steven King 1200.jpg
Stephen King. Jak w karierze pomogły mu kobiety

Autor przedstawia historię powstania najbardziej niezwykłych i ekscentrycznych woluminów, jakie kiedykolwiek powstały: książek niewidocznych gołym okiem i większych od człowieka, ksiąg szyfrów i kodów, zaginionych wydań Szekspira i wielu innych.

Posłuchaj
10:57 Czwórka/stacja kultura 16.02.2021.mp3 O książce Edwarda Brooke-Hitchinga "Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka) 

Edward Brooke-Hitching sam o sobie mawia w wywiadach "mapofil", ale poza książkami o mapach pisze także książki o... książkach. Prywatnie jest synem antykwariusza. - Poza pisarstwem zajmował się także produkcją filmów dokumentalnych. Spełniał się w mediach, spełniał się jako dziennikarz, aż zaczął pisać książki, a tytuł pierwszej z nich "Rzucanie listem zapasy ośmiornic i inne zapomniane sporty" chyba nie był do końca poważny, ale świadczył o tym, czym autor będzie zajmować się w przyszłości - opowiadała Kinga Michalska. 

Książki 1200.jpg
Kinga Michalska - książkowe podsumowanie roku

Czytaj także:

Jak tłumaczyła Kinga Michalska powieść "Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze" jest przepięknie wydana. - Zawiera zdjęcia, obrazy. Wiele z nich autor musiał sam kupić, i na tę książkę bardzo nadszarpnął swój budżet - tłumaczyła gość Czwórki. - Jego zbiory budzą podziw, ale z tego, co pisze on na początku "Biblioteki szaleńca" na świecie postanowiono skatalogować wszystkie książki i po latach obliczeń wyszło, że jest ich łącznie 129 864 880. Wówczas autor zaczął się zastanawiać, jakie to mogą być książki, co doprowadziło go do szukania przeróżnych dziwnych woluminów. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 16.02.2020

Godzina emisji: 11:40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki: Etgar Keret - "Usterka na skraju galaktyki"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 13:47
"Usterka na skraju galaktyki" to najnowszy zbiór opowiadań znanego izraelskiego pisarza Etgara Kereta, zwanego mistrzem krótkiej formy. 
rozwiń zwiń