Polecamy książki: Etgar Keret - "Usterka na skraju galaktyki"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 13:47
"Usterka na skraju galaktyki" to najnowszy zbiór opowiadań znanego izraelskiego pisarza Etgara Kereta, zwanego mistrzem krótkiej formy. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/sebra

koronawirus bieda dzieci afryka free shutt-1200.jpg
Polecamy książki: Chigozie Obioma i "Orkiestra bezbronnych"

"Usterka na skraju galaktyki" to zbiór przewrotnych i nieprzewidywalnych opowieści, które łączy ludzka skłonność do widzenia świata w sposób ograniczony, nieporadnej komunikacji i nieporozumień. Zdaniem Kingi Michalskiej opowiadania, składające się na "Usterkę..." bawią, wzruszają i podnoszą na duchu.

Posłuchaj
08:25 2020_11_24-11-39-38_PR4_Michalska.mp3 O książce "Usterka na skraju galaktyki" Edgara Kereta opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka) 

22 historie, inspirowane wydarzeniami z życia autora, wydano w 2019 roku. - To przewrotny, pełen nieprzewidywalnych historii, humoru i kreatywności tom opowiadań, które - choć pokazują ludzkie dramaty, wprowadzają w nasze życie światło nawet, jeśli obecnie jest ciężko - mówiła Kinga Michalska. - To historie codzienne wielu z nas. Edgar Keret ukazuje portret współczesnego człowieka, żyjącego w "zbyt szybko zmieniającym się świecie". Jego opowiadania są bolesne ale i piękne. Dotyczą m.in. życia chorych dzieci w sierocińcu, ale także ojca, który zamienia się w królika. 

Czytaj także:

Edgar Keret to izraelski pisarz, ale także reżyser i scenarzysta, współtwórca musicali, wykładowca akademicki. - Jest także tzw. duchowym opiekunem" znajdującego się na warszawskiej Pradze Domu Kereta, stworzonego przez polskiego architekta Jakuba Szczęsnego. Dom ma szerokość 152 cm - mówił Kinga Michalska. - Nazywany jest izraelsko-polskim pisarzem, bo w 2016 roku otrzymał polskie obywatelstwo. Zadebiutował tomem opowiadań w 1991 roku, ale sławę przyniosła mu dopiero druga publikacja, która znalazła się na liście 50 najważniejszych książek w Izraelu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 24.11.2020

Godzina emisji: 11.40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. "Powietrze, którym oddychasz" Frances de Pontes Peebles

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 19:24
Kinga Michalska poleca książkę "Powietrze, którym oddychasz" Frances de Pontes Peebles. Napisana w 2018 roku, obsypana nagrodami powieść jest historią o prawdziwej kobiecej przyjaźni, zazdrości i pasji.
rozwiń zwiń