Nie wszystko złoto - piłkarskie transfery i przedbiegi przed Wimbledonem

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 09:23
Tomasz Burnos i Darek Matyja komentują transfer Adriana Mierzejewskiegio do tureckiego Trabzonsporu oraz ostatnie wystepy naszych tenisistów na trawiastych kortach.
Audio

21 ,ilionów polskich złotych ma zapłacić turecki Trabzonspor za piłkarza Polonii Warszawa i reprezentanta Polski - Adriana Mierzejewskiego... Czy zapłaci? To jeszcze nie jest sprawa zamknieta do końca. Gdyby tak się stało byłby to najwyższy transfer w dziejach polskiego piłkarstwa. Tak więc jest się z czego cieszyć... Ale czy na pewno? Wszak odejście Mierzejewskiego raczej stołecznej Polonii nie wzmocni, a ta po serii zakupów, miała wielkie aspiracje podbicia piłkarskiej Europy w przyszłym sezonie...

Trwają kwalifikacje do Wimbledonu oraz turnieje będące przetarciem przed tymi najsławniejszymi zawodami tenisowymi na świecie.  Agnieszka Radwańska, mimo zwycięstwa 6:1 w pierwszym secie w ćwierćfinale turnieju w Eastbourne, jednak przegrała dwie kolejne partie z Czeszką Petrą Kvitovą i odpadła z zawodów. Bedzie więc miała nieco więcej odpoczynku przed Wimbledonem, gdzie zagra zarówno w singlu jak i deblu (ze Słowaczka Danielą Hantuchovą). W singlu męzczyzn zobaczymy Łukasza Kubota i możliwe, że Jerzego Janowicza, którego od awansu do turnieju głównego dzieli jeszcze jedno zwycięstwo w kwalifikacjach.

W grze podwójnej wystapią też Klaudia Jans i Alicja Rosolska oraz Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski i Łukasz Kubot, który tym razem zagra w parze z doświadczonym, 39-letnim Markiem Knowlesem z Wysp Bahama.

 

 

Darek Matyja

Czytaj także

Nie wszystko złoto - o piłce raz jeszcze, a teraz tenis

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 09:50
Tomasz Burnos i Darek Matyja komentują wydarzenia sportowe weekendu - Ekstraklasa zakończyła rozgrywki, Barcelona wygrała Ligę Mistrzów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie wszystko złoto - Argentyna pokonana, Nadal nadal najlepszy

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 09:40
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują wydarzenia sportowe weekendu, m.in. mecz Polski z Argentyną i tenisowy turniej na kortach Rolanda Garroasa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie wszystko złoto - przegrana w ładnym stylu i pamiętne GP Kanady (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 10:06
Tomek Burnos i Darek Matyja komentują mecz Polska-Francja oraz zastanawiają się nad polskimi stadionami i zapowiadają GP Kanady w Formule 1.
rozwiń zwiń