Stare i nowe książki sportowe - Selekcjonerzy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 09:17
Do sportowej biblioteki Czwórki dołącza książka Andrzeja Jucewicza opisująca sześciu wybitnych selekcjonerów piłkarskiej reprezentacji Polski.
Audio

Praca trenerska to ciężki kawałek chleba... O tym nie trzeba chyba przekonywać nikogo. Niezbyt często przytrafia się, że trenerzy są chwaleni przez dziennikarzy i kibiców. Zwykle to do nich są największe pretensje po przegranych meczach i co dziwne czasami także nawet po sukcesach. Książka Andrzeja Jucewicza :"Selekcjonerzy" opisuje sylwetki sześciu wybitnych selekcjonerów piłkarskiej reprezentacji Polski: Ryszarda Koncewicza, Kazimierza Górskiego, Jacka Gmocha, Ryszarda Kuleszy, Antoniego Piechniczka i Wojciecha Łazarka. Każdy z nich był innym człowiekiem, każdy inaczej widział reprezentację, każdy miał inne cele, inne sukcesy i porażki.

O każdym (nie wyłączając chyba najbardziej cenionego w historii polskiego szkoleniowca - Kazimierza Górskiego) niejednokrotnie nie najlepiej wypowiadała się fachowa prasa sportowa. Takim przykładem może być Antoni Piechniczek, który po mistrzostwach świata w 1982 roku, kiedy to jego zespół zajął trzecie miejsce, złożył nawet dymisję...

Jeżeli chcecie przypomnieć sobie sylwetki polskich trenerów i poznać bliżej ich problemy podczas prowadzenia reprezentacji, to ta książka znacznie Wam to ułatwi.

 

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

 

 

Darek Matyja

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Wyjście na prostą

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 08:10
Książka Grzegorza Kaczmarowskiego o wspaniałej polskiej drużynie lekkoatletycznej lat 50. i 60. ubiegłego wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Droga do finału

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 08:09
Książka sprzed 36 lat przypominająca najlepsze czasy polskiego futbolu - mistrzostwo olimpijskie 1972 i trzecie miejsce mistrzostw świata 1974.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Bieganie metodą Danielsa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 09:52
Książka jednego z najsławniejszych trenerów lekkoatletycznych - Jacka Danielsa, ujmująca w logiczno-matematyczny sposób zasady treningu biegowego.
rozwiń zwiń