Stare i nowe książki sportowe - Kronika sportu polskiego 2010

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 10:25
Wszystko co wiedzieć trzeba i można o polskim sporcie - od akrobatyki sportowej po żeglarstwo.
Audio

"Kronika sportu polskiego 2010" to lektura obowiązkowa każdego kibica. Tej książki nie przeczytasz jednym tchem "od deski do deski" ale miliony informacji, które się w niej znajdują pozwalają w dowolnej chwili odnaleźć to czego akurat potrzebujemy - często nawet skuteczniej niż we "wszystkowiedzącym Internecie".

To już 11 tom z serii roczników "Kronika sportu polskiego" i trzeba przyznać, że każdy następny jest... lepszy i obszerniejszy. Tym razem autorzy wypełnili ciekawymi tekstami i atrakcyjnymi ilustracjami - ni mniej ni więcej - tylko... 600 stron. Oprócz skrótowego kalendarium, szczegółowego rozdziału o igrzyskach olimpijskich w Vancouver, o sporcie akademickim i olimpiadach młodzieży, osobno opisano (jak zwykle) każdą z dyscyplin sportowych, a właściwie podano wyniki najważniejszych imprez sportowych w 2010 roku z danej dyscypliny.

Jest także relacja z... mistrziostw Polski kibiców sportowych, które odbyły się w Dzierżoniowie i zwyciężył w nich (już po raz 13.)  Adam Sokołowski - prawnik z Kluczborka.

Bardzo ciekawy jest także rozdział Osobowości polskiego sportu, w którym autorzy prezentują rozmowy z wybitnymi postaciami polskiego sportu, m.in.  z Julią Michalską, Arturem Partyka,  Lechem Piaseckim, Anną Rogowską, Zygmuntem Smalcerzem,  Andrzejem Wrońskim czy  Aleksandrem Wierietelnym.

 

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

 

Darek Matyja 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Droga do finału

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 08:09
Książka sprzed 36 lat przypominająca najlepsze czasy polskiego futbolu - mistrzostwo olimpijskie 1972 i trzecie miejsce mistrzostw świata 1974.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Bieganie metodą Danielsa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 09:52
Książka jednego z najsławniejszych trenerów lekkoatletycznych - Jacka Danielsa, ujmująca w logiczno-matematyczny sposób zasady treningu biegowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Selekcjonerzy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 09:17
Do sportowej biblioteki Czwórki dołącza książka Andrzeja Jucewicza opisująca sześciu wybitnych selekcjonerów piłkarskiej reprezentacji Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Jak biegać zdrowo

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 08:47
Książka Anny Przybylskiej i Andrzeja Peszka dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem oraz dla tych, którzy już biegają i chcą uniknąć kontuzji.
rozwiń zwiń