Stare i nowe książki sportowe - Jak biegać zdrowo

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 08:47
Książka Anny Przybylskiej i Andrzeja Peszka dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem oraz dla tych, którzy już biegają i chcą uniknąć kontuzji.
Audio

Kiedyś było znacznie łatwiej... Człowiek zakładał trampki lub adidasy, bawełnianą koszulkę, krótkie spodenki i... biegał. Teraz dobór sprzętu to już nie taka łatwa sprawa... Dobór odpowiednich butów, skarpetek czy koszulki może stanowić spory problem, a liczba proponowanych rodzajów sprzętu sportowego może przyprawić o ból głowy i skutecznie zniechęcić do biegania. A przecież "biegać każdy może, trochę lepiej lub gorzej". Zanim jednak zaczniemy naszą przygodę z bieganiem warto zasięgnąć opinii lekarza i sprawdzić czy nie mamy przeciwskazań do tego rodzaju aktywności fizycznej. Warto tez zdobyć trochę wiedzy teoretycznej - choćby z książek...

Wydana pod patronatem Czwórki książka "Jak biegać zdrowo"  to jedna z publikacji ułatwiająca nam przekonanie się o tym, że biegać jednak warto. Jest ona skierowana do osób, które mają świadomość, że bieganie, nie polega tylko na wyjściu z domu i szybszym ruszaniu nogami. Do biegania, jak to każdego sportu, trzeba się przygotować i wiedzieć co zrobić, by uprawianie danej dyscypliny nie wpłynęło niekorzystnie na nasze zdrowie. Autorzy starają się pomóc nam w odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące biegania: jak biegać zdrowo, na co należy zwrócić uwagę kupując buty do biegania, jak się przygotować do biegania oraz jak zregenerować mięśnie po wysiłku.
Można tu znaleźć także informacje o diecie dla biegacza, naturanych trendach w bieganiu (także na bosaka) oraz o niebezpieczeństwach jakie mogą nas spotkać podczas biegania i sposobie unikania kontuzji.


Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego...

 

Darek Matyja 

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Wyjście na prostą

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 08:10
Książka Grzegorza Kaczmarowskiego o wspaniałej polskiej drużynie lekkoatletycznej lat 50. i 60. ubiegłego wieku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Droga do finału

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 08:09
Książka sprzed 36 lat przypominająca najlepsze czasy polskiego futbolu - mistrzostwo olimpijskie 1972 i trzecie miejsce mistrzostw świata 1974.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Bieganie metodą Danielsa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 09:52
Książka jednego z najsławniejszych trenerów lekkoatletycznych - Jacka Danielsa, ujmująca w logiczno-matematyczny sposób zasady treningu biegowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Selekcjonerzy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 09:17
Do sportowej biblioteki Czwórki dołącza książka Andrzeja Jucewicza opisująca sześciu wybitnych selekcjonerów piłkarskiej reprezentacji Polski.
rozwiń zwiń