Wygrana Legii w kolejce remisów

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 10:02
Legia Warszawa po wyjazdowym zwycięstwie nad Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0 niezależnie od innych wyników 21. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy utrzyma prowadzenie w tabeli. Pozostałe cztery dotychczasowe mecze tej serii zakończyły się remisami.

Legioniści wygrali trzecie spotkanie z rzędu, do tego nie stracili w nich bramki. Obecnie mają trzy punkty przewagi nad Śląskiem Wrocław, który w niedzielę podejmie Koronę Kielce.

Jedynego gola zdobył w Bielsku-Białej Rafał Wolski. 19-latek wpisał się na listę strzelców w drugim spotkaniu z rzędu, ale tym razem w dość kuriozalnych okolicznościach. W rajdzie przeszkodził mu na chwilę interweniujący poza polem karnym słowacki bramkarz gospodarzy Richard Zajac, ale pomocnik Legii stojąc tyłem do bramki i mimo asysty dwóch rywali lobem z 18 m zdołał posłać piłkę do siatki. Trener Podbeskidzia Robert Kasperczyk powiedział później, że był przerażony sposobem straty gola. W końcówce lider mógł zdobyć drugiego gola, ale rzutu karnego nie wykorzystał Serb Danijel Ljuboja. Jego uderzenie z 11 m obronił Zajac. Legia zrewanżowała się beniaminkowi za jesienną porażkę na własnym stadionie i została pierwszym zespołem, który od września 2011 wygrał w Bielsku-Białej.

Inne zespoły z czołówki w piątek i sobotę zremisowały. W Krakowie ponad 21 tys. kibiców nie doczekało się na choćby jedną bramkę w starciu Wisły z Lechem Poznań. Okazji do zbliżenia się do zespołów z Warszawy i Wrocławia nie wykorzystał w sobotę Ruch Chorzów, który zremisował w Lubinie z broniącym się przed spadkiem KGHM Zagłębiem 1:1.

W bezpośrednim meczu ŁKS Łódź zremisował z Cracovią 2:2, choć prowadził do przerwy 2:0. Obie bramki gospodarze stracili grając w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Piotra Klepczarka. Trener łodzian Andrzej Pyrdoł remis uznał za porażkę, a debiutujący w roli szkoleniowca "Pasów" Tomasz Kafarski wyraził nadzieję, że odrobienie strat i jeden punkt to dobry prognostyk na przyszłość.

Podobny przebieg i identyczny wynik miało spotkanie w Zabrzu, gdzie Górnik zmierzył się z Lechią Gdańsk. Różnica była taka, że to goście do przerwy prowadzili 2:0. Ósmego gola w sezonie zdobył reprezentant Burkina Faso Prejuce Nakoulma, który 13 minut przed końcem gry doprowadził do remisu.

W niedzielę, oprócz spotkania we Wrocławiu, Widzew podejmie w derbach Łódzkiego PGE GKS Bełchatów, a w poniedziałek Polonia Warszawa zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Piłkarze Śląska Wrocław nie wykorzystali szansy odzyskania przodownictwa w tabeli T-Mobile Ekstraklasy, remisując w niedzielę w Łodzi z Widzewem 2:2. Nowym liderem jest Legia Warszawa, która w sobotę na Łazienkowskiej wygrała z ŁKS Łódź 2:0.

Ruch Chorzów ma realne szanse na mistrzostwo Polski, ale wygranie ligi niesie ze sobą dla klubu ogromne problemy.

Wydział Dyscypliny PZPN ukarał Zagłębie Lubin odjęciem trzech punktów w piłkarskich rozgrywkach ligowych - dowiedział się portal polskieradio.pl.