"Radioterapia" - startuje nowe słuchowisko Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 15:11
Już w poniedziałek, 3 lutego, usłyszycie pierwsze Czwórkowe słuchowisko multimedialne w reżyserii Xawerego Żuławskiego.
Nowe słuchowisko Czwórki pt. Radioterapia
Nowe słuchowisko Czwórki pt. "Radioterapia"Foto: mat. Czwórki

Słuchowisko jest efektem konkursu na scenariusz, który został ogłoszony pod koniec maja 2013 roku.

Czytaj więcej o akcji: Radiowy Teatr Wyobraźni <<<

Z nadesłanych zgłoszeń jury wyłoniło czterech finalistów: Justynę Kowalską, Annę Szamotułę, Jarosława Grzechowiaka i Marka Jagielskiego, którzy następnie wspólnie, pod okiem wybitnego reżysera Xawerego Żuławskiego, pracowali nad scenariuszami 20 odcinków słuchowiska audio-video.

Tak powstała "Radioterapia", czyli słuchowisko o... konkursie na słuchowisko.

Akcja rozgrywa się w korytarzach jednej z rogłośni radiowych. Finaliści konkursu na scenariusz zostają razem zamknięci w pomieszczeniu, w którym mają pracować nad treścią słuchowiska. Premiera ma odbyć się już za 24 godziny. Czyj pomysł okaże się najlepszy?

Śledzimy ich poczynania, poznajemy historie i obserwujemy, co w tym czasie dzieje się w radiu. W ten sposób zdradzimy także nieco radiowej kuchni.

Nad całością pracy naszych (prawdziwych!) finalistów czuwał Xawery Żuławski, który przeprowadził także casting do "Radioterapii".

Aktorzy
Aktorzy podczas nagrań "Radioterapii" / fot. Igor Smirnow

W rolę blogerki modowej Nicole Novack wcieli się Barbara Garstka. Kryspina Jabłońskiego, wolnego ducha, węszyciela spisków wszelakich i przeciwnika systemu zagra Mariusz Drężek, a korpopracowniczkę, autorkę książkowego bestsellera Olgę Wrzesińską - Magda Kielar. W roli parkingowego, małomównego filozofa Adama Wasilewskiego usłyszcie, znanego z zespołu Łąki Łan Włodka Dembowskiego, a w roli dyrektora radia, w którym odbywa się konkurs, Andrzeja Szopę.

Mostem łączącym produkcję z naszą prawdziwą anteną jest Kuba Kukla (na co dzień w "Stacji Kultura" ), który zagrał dziennikarza prowadzącego konkurs na słuchowisko.

Słuchowisko "Radioterapia" to pierwsza w Polsce próba połączenia najlepszej tradycji radiowej ze współczesnym przekazem obrazkowym. Wzbogaciliśmy je o teatralną scenografię, którą, zainspirowany tekstem, narysował - uwaga - bez pomocy komputera i programów graficznych, Michał Zomer.

/

"Radioterapii" będzie można posłuchać (oraz obejrzeć) od poniedziałku do piątku o godz. 7:45 (premiera odcinka) i godz. 18:45 (powtórka) przez cztery kolejne tygodnie. Odcinki będą również dostępne na naszej stronie internetowej.

Inicjatywa została dofinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy!

Czytaj także

"Książki Lindgren to gotowy scenariusz, jak się bawić z dzieckiem"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 11:00
„Są rzeczy, które się musi zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem” - tak brzmi motto "Braci Lwie Serce" Astrid Lindgren. Wersja drukowana książki doczekała się cyfrowego przekładu. Audiobook czyta Edyta Jungowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najstarsza bajka Disneya wciąż jest najpiękniejsza?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 16:26
Czerwona kokarda, granatowo-zółta sukienka, wokół las, rozśpiewane ptaki i... krasnoludki. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to pierwsza pełnometrażowa animacja z wytwórni filmowej Walta Disney’a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzielenie się opowieścią to podstawowa potrzeba człowieka

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 17:15
- Moje muzeum powstało też z potrzeby pokazania, że w innych kulturach, uznawanych przez nas za prymitywne ludzie żyją podobnymi wartościami, jak my - mówi Michał Malinowski, dyrektor i kustosz muzeum Bajek Baśni i Opowieści.
rozwiń zwiń