Nowe audycje w ramówce Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 11:13
1 października radiowa Czwórka wystartowała z nową, jesienną ramówką. Stawiamy na kulturę, sport, ekologię i trendy w kuchni.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Dominik Góral/Polskie Radio

Czytaj także:
wlodi 1200.jpg
Włodi dołącza do zespołu Czwórki

Do ekipy dziennikarzy muzycznych dołączyła legenda polskiego hip hopu, pojawiły się zupełnie nowe audycje i nie zabrakło nowości w doskonale znanych słuchaczom pasmach. Ponadto strona czworka.online wzbogacona została o jeszcze więcej podcastów i materiałów wideo.

"Ratujemy świat" (wtorek, godz. 14.00-15.00) to nowa audycja, która ma pomóc zrozumieć procesy niszczące Ziemię i środowisko naturalne. Katarzyna Dydo, prowadząca program, podpowiada czym zastępować plastik, jak wprowadzić zasadę "zero waste" i zachęca do rezygnacji z nadmiernego konsumpcjonizmu. W studiu pojawiają się: naukowcy, aktywiści, blogerzy i ekologiczni influencerzy.


Jan Adamski .jpg
Ratujemy świat. Jak rozmawiać o klimacie?

Z kolei "Krótka piłka" (poniedziałek, godz. 21.30-22.00) to audycja skierowana przede wszystkim do miłośników piłki nożnej, ale także propagująca ten sport w szerszym gronie odbiorców. 

- Moim zamiarem, oprócz przedstawiania informacji związanych bezpośrednio z rozgrywkami, jest poruszanie tematów "około-piłkarskich", takich jak gry komputerowe, aplikacje, social media i książki związane z futbolem. Ideą audycji jest zbudowanie wokół niej społeczności zainteresowanej piłką nożną nie tylko w sportowym wymiarze - zapowiadał Mateusz Fusiarz, prowadzący audycję.


kuźniak dariusz 1200.jpg
"Nie na-żarty". Dariusz Kuźniak odwiedził Czwórkę >>>

Na antenie radiowej Czwórki pojawiła się jeszcze jedna nowość. To audycja "Nie na-żarty" (sobota, godz. 17.00-18.00), w której młodzi pasjonaci kulinariów oraz szefowie kuchni opowiadają m.in. o swoim zawodzie, o tym w czym się specjalizują, o modnych daniach kuchni regionalnych i światowych. Mateusz Kulik wraz z zaproszonymi gośćmi podpowiada, na co zwracać uwagę przy wyborze restauracji, o czym warto pamiętać składając zamówienie i jak samemu przygotować trendy posiłek.

Do składu prowadzących "Noc rezydentów" (środa, 22.00-00.00) dołączył Włodi - legenda polskiego hip hopu, jeden z prekursorów nurtu ulicznego rapu w naszym kraju. Czytaj więcej>>>

sara kordowska 1200 bez gór.jpg
Sara Kordowska - to o niej będzie głośno. Przedpremierowe spotkanie z artystką

Czwórka kontynuuje cieszący się ogromnym zainteresowaniem projekt "Będzie Głośno!" (piątek, godz. 18.00-20.00), w ramach którego młode zespoły przez specjalny formularz na stronie Czwórki mogą przesyłać swoje utwory. Muzycy, którzy zdobędą najwięcej głosów słuchaczy, zaproszeni zostaną do audycji na krótką rozmowę i akustyczny występ na żywo. Prowadzącym program jest Damian Sikorski.

Dziennikarze zrelacjonują najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe. Plenerowe studio Czwórki pojawi się m.in. na SnowFest Festival w Szczyrku i Oscyp Snowboard Contest w Białce Tatrzańskiej. Czwórka nadal będzie zapraszać słuchaczy na cykliczne koncerty do radiowego studia. Już 4 października wystąpi Sara Kordowska – laureatka tegorocznej odsłony "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Jesienią przed czwórkową publicznością zaprezentują się również zespoły wyróżnione w tym konkursie: Honeycomb i Jolokia. Zaproszenia na koncerty, pokazy i imprezy pod patronatem Czwórki – do zdobycia w audycjach.

Czwórka nadal rozwija działania w mediach społecznościowych, w których już można słuchać rozmów z gośćmi odwiedzającymi studio, oglądać koncerty i transmisje wydarzeń czy obserwować dziennikarzy na żywo podczas audycji.

mat.pras./pj/kd

Czytaj także

"Dom 2.0" Sary Kordowskiej - zobacz teledysk!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 14:51
Za Sarą Kordowską, zwyciężczynią tegorocznej odsłony "Wydaj płytę z Będzie Głośno!": sesja zdjęciowa i praca nad teledyskiem. Zobacz pierwszy klip Sary do utworu "Dom 2.0" z gościnnym udziałem Jacoba Flâneura. A 4 października ukaże się jej debiutancki album. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wydaj płytę z Będzie Głośno". Ta płyta będzie wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 14:56
Sara Kordowska, laureatka tegorocznej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno", już 4 października wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i z Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Na rynku pojawił się już teledysk do utworu z tego krążka "Dom 2.0", wokalistka ma za sobą także profesjonalną sesję zdjęciową. 
rozwiń zwiń