Lato nad Zegrzem z Czwórką. Będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 17:12
Pogoda dopisuje, dlatego warto spędzić z nami wakacje w plenerze. Przez trzy letnie weekendy Czwórka będzie podpowiadać, jak bezpiecznie spędzać czas i wraz z ratownikami znad Zalewu Zegrzyńskiego pokazywać, jak można odpoczywać, dobrze się bawiąc nad wodą.
Czwórka nad Zegrzem
Czwórka nad ZegrzemFoto: mat. pras./Czwórka
mapa turystka turysta podróż shutterstock 1200.jpg
Polska na weekend. Wyrusz na spotkanie z czarownicami

Spędzanie czasu nad wodą to wspaniały relaks i świetna zabawa - zwłaszcza latem mamy ku temu wiele okazji. Jest piękna pogoda, mamy dużo czasu i pomysłów, jak spędzać długie, upalne dni. Aby jednak mieć same piękne wspomnienia z wakacji, trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, bo o wypadki i utonięcia wcale nie jest trudno. Z pomocą nadchodzi właśnie Czwórka - przez trzy letnie weekendy dziennikarze stacji pokażą, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.piknik lato shutterstock 1200.jpg
Z bliskimi na odludziu. Nowy wymiar piknikowania
Już w najbliższą sobotę i niedzielę (25 i 26 lipca) Czwórkę będzie można spotkać na plażach Nieporętu i Wieliszewa nad Zalewem Zegrzyńskim, gdzie Młodzieżowa Grupa Ratownicza Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprezentuje pozorowaną akcję ratunkową, pokaz pierwszej pomocy na fantomie oraz pokaz sprzętu ratowniczego. Na słuchaczy czeka też mnóstwo dobrej muzyki z wakacyjnej czwórkowej playlisty.

Weekendowe akcje i wydarzenia relacjonować będą dziennikarze Czwórki - Adrianna Janiszewska i Mateusz Fusiarz. Ci, którzy nie dotrą nad Zegrze, będą mogli posłuchać ich relacji w "Wiadomościach Czwórki" o godz. 11.00 oraz 13.00, a także w sobotnich "Pasjonautach" oraz niedzielnej audycji "Co Was Kręci" Mateusza Fusiarza.
Czwórka nad Zegrzem/fot. mat. pras/Czwórka Czwórka nad Zegrzem/fot. mat. pras/Czwórka

Kolejne spotkania z Czwórką na plażach Zalewu Zegrzyńskiego odbędą się 15 i 16 sierpnia (Serock i Wieliszew) oraz 29 i 30 sierpnia (Serock i Nieporęt).

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.
***
mat. pras./kd/pj
Czytaj także

Lubelszczyzna. Jak odnaleźć się na... nieoznakowanym szlaku?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 13:47
Jak co tydzień w "Hotspocie" pokazujemy Wam najciekawsze i nieoczywiste miejsca na mapie Polski. Tym razem wyruszyliśmy m.in. na nieoznakowane w terenie trasy do Gołębia w województwie lubelskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka i ekologia. Warmia to prawdziwe zagłębie artystyczne

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 17:56
Pupki, Godki, Węgajty, Nowe Kawkowo czy Skolity - to tam do miejscowych artystów na warsztaty przyjeżdżają ludzie z całej Polski, ale także i z zagranicy.
rozwiń zwiń