Muzyka, przygoda, podróże i inspiracje - Czwórka poleca się na wakacje!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 17:06
Zapraszamy na solidną dawkę energetycznej muzyki, podróże, ciekawostki, inspiracje i audycje plenerowe - to obowiązkowy punkt wakacyjnych planów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/VH-Studio

lipali koncerty 1200 500.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Od 1 lipca we wszystkich audycjach Czwórki pojawia się dużo ciekawych tematów związanych z wakacjami, podróżami i bezpieczeństwem. Dziennikarze podpowiadają, co warto przeczytać, co obejrzeć, czego posłuchać, a także dokąd pojechać za niewielkie pieniądze.

ZOBACZ WIĘCEJ Audycje "PlenAir" w Czwórce >>>

Do zespołu Czwórki dołącza Atari Wu, czyli Michał Wasilewski, polski producent muzyczny znany z takich projektów jak Xxanaxx czy Baranovski. Michał od najmłodszych lat jest zafascynowany muzyką elektroniczną, która jest najbliższym mu gatunkiem. Od 1 lipca w każdy wtorek o godz. 9.00 Atari Wu będzie zabierał słuchaczy Czwórki w świat energetycznych brzmień, które poza poranną kawą doskonale sprawdzą się w roli dodatkowego ładunku energii.

Posłuchaj także:

W poniedziałki o godz. 14.05 na godzinną podróż koleją zaprosi Oliwia Krettek w audycji "Po kolei". Będzie zarówno trochę historii, jak i ciekawostek: prowadząca opowie o pierwszych pociągach w Polsce i na świecie, o najciekawszych i najpiękniejszych trasach kolejowych, a także porozmawia z podróżnikami. Ponadto przybliży kolejowe rekordy, zgłębi skomplikowaną strukturę układów torów oraz rozkładów jazdy, zajrzy do kolejek jednoszynowch, podwieszanych, magnetycznych i innych tego typu niekonwencjonalnych środków transportu.

Czwórka poleca się na wakacje/Fot/. mat. pras. Czwórka poleca się na wakacje/Fot/. mat. pras.

W soboty od godz. 9.00 w audycji "W poszukiwaniu umami" Martyna Matwiejuk także będzie wybierać się w godzinną podróż, tym razem kulinarną. Dla programu przepełnionego anegdotami i ciekawostkami, punktem wyjścia jest osobliwość kulinarna danego miejsca. Smakołyk, który poddany zostanie surowej ocenie, jest tylko przyczynkiem do przedstawienia treści związanych z tradycjami, kulturą i historią. Audycję muzycznie dopełnią utwory inspirujące autorkę do podróży, doładowujących pozytywną energią lub związanych z miejscem, którego dotyczy audycja. 

Zobacz także Wakacyjne podróże z Czwórką >>>

Wakacje to czas wyjazdów, także dla redakcyjnej ekipy Czwórki. W lipcu dziennikarzy anteny będzie można spotkać między innymi w nadmorskich miejscowościach: w Gdańsku, Kątach Rybackich czy Karwi, z kolei w sierpniu w Krotoszynie, Chałupach oraz nad Jeziorem Zegrzyńskim.

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Jesteśmy w Kątach Rybackich na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 12:00
Nasi dziennikarze są w Kątach Rybackich. To tam w ten weekend rozgrywane są Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.
rozwiń zwiń