Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym. Najlepsi zawodnicy startują w Kątach Rybackich

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 22:55
W najbliższy weekend zapraszamy do Kątów Rybackich. Tam plaża zapełni się zawodnikami, którzy na wodach otwartych będą walczyli w mistrzostwach ratownictwa wodnego Garmin Rescue Heroes. Czwórka będzie na miejscu!
Garmin Rescue Heros 2022 - Śródlądowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym w NieporęcieFot. M. Kulik
Garmin Rescue Heros 2022 - Śródlądowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym w Nieporęcie/Fot. M. KulikFoto: .

Najlepsi ratownicy zmierzą się 6 i 7 sierpnia w Kątach Rybackich. Po zmaganiach w Mielenku, Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim to już czwarta impreza z cyklu Garmin Rescue Heroes. Jednocześnie jest to ostateczny sprawdzian dla ratowników, którzy już we wrześniu wystartują w Mistrzostwach Świata we Włoszech. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki. 

Zawodnicy rywalizują w widowiskowych i wymagających konkurencjach z użyciem profesjonalnego sprzętu ratowniczego, będących symulacją rzeczywistych akcji ratunkowych. Czwórka od lat patronuje i uczestniczy w tej imprezie. W tym roku również relacjonujmy, to co się dzieje na zawodach.

Przygotowania do sezonu trwają cały rok. - Od zakończenia poprzedniego sezonu cały czas trenuję. Codziennie trenowałem w basenie, starałem się wykorzystać maksymalnie czas, żeby dobrze się przygotować do startu w zawodach - mówił w Czwórce Adam Dubiel wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy w Ratownictwie Wodnym.

Przygotowania to nie tylko pływanie, bo sportowe ratownictwo wodne łączy różne elementy techniczne, takie jak, holowanie manekina z pasem czy pływanie z przeszkodami, dlatego trening w basenie można urozmaicić. - Poza szeroką bazą pływacką, dochodzą też elementy przygotowania wszechstronnego: trening na lądzie, dużo treningu biegowego, siłowego, treningu stabilizacji mięśni, izometrii - tłumaczył Sławomir Juszkiewicz trener Kadry Narodowej Ratownictwa Sportowego. - Zawodnicy muszą być przygotowani wszechstronnie i ogólnorozwojowo.

Mistrzostwa Polski w Kątach Rybackich. Co się będzie działo? Mistrzostwa Polski w Kątach Rybackich. Co się będzie działo?

W Kątach Rybackich nie zabraknie dziennikarzy Czwórki, którzy przez weekend będą relacjonować zmagania najlepszych polskich ratowników i poprowadzą specjalne audycje.

***

Na "PlenAir" z Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim, w sobotę (6.08) od godz. 15.05 zaprosi Piotr Galus

aw

Czytaj także

Czwórka na Rescue Heroes 2021 w Kątach Rybackich. Działo się!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 11:53
W weekend plaża w Kątach Rybackich zapełniła się zawodnikami, którzy na wodach otwartych walczyli w mistrzostwach ratownictwa wodnego Rescue Heroes. Czwórka oczywiście była na miejscu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Garmin Rescue Heroes w Mielenku. Sprawdź, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 10:40
Przez cały weekend Mielenko było najlepiej strzeżoną plażą w Polsce. Zjechali tu najlepsi ratownicy w Polsce uczestniczący w kolejnej odsłonie Garmin Rescue Heroes, a nasza ekipa także oczywiście była na miejscu.
rozwiń zwiń