II Mistrzostwa Polski SUP - relacje prosto znad morza

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 08:45
II Mistrzostwa Polski Stand Up Paddle, odbędą się w najbliższy weekend 3 i 4 lipca w Gdańsku. Na miejscu, a dokładniej na plaży Brzeźno, będą dziennikarze Czwórki, którzy porozmawiają z organizatorami i uczestnikami wydarzenia.  
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ AssiaPix

SUP Stand UP Paddle mistrzostwa shutters 1200 Goga Shutter.jpg
Stand Up Paddleboarding - przed nam II Mistrzostwa Polski w Gdansku

Nasza ekipa zaprosi do wspólnego kibicowania, a także sprawdzi, jakie inne aktywności wodne czekają nad Bałtykiem. Na przybyłych czekać będzie również instastrefa, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Posłuchaj
03:14 _PR4_AAC 2021_07_03-10-45-02.mp3 II Mistrzostwa Polski Stand Up Paddle - tak przebiegały przygotowania do wydarzenia (Sobotologia/Czwórka) 

W ostatnim czasie SUP cieszy się dużą popularnością. Żeby popływać na SUP-ie nie potrzeba specjalnej fali, wystarczy napompować deskę, wziąć wiosło i można płynąć. Tegoroczne mistrzostwa odbywają się po raz drugi i będą podzielone na kategorie wiekowe. Zawody odbędą się w trzech konkurencjach na trzech różnych dystansach: sprint 200 metrów, widowiskowy wyścig techniczny 2500 metrów i długi dystans. Będą to pierwsze eliminacje do kadry narodowej w Stand Up Paddle, które wyłonią reprezentantów naszego kraju na mistrzostwa świata na Węgrzech.

Posłuchaj także:

W sobotę 3 lipca o 10.00 w audycji "Sobotologia" z naszymi reporterami wsiedliśmy do motorówki kierowanej przez gdańskich studentów i sprawdziliśmy jak przebiegają przygotowania do imprezy. Ekipę Czwórki będzie można spotkać na plaży Brzeźno od godz. 13:00, a w niedzielę 4 lipca już od godz. 10.00. Dziennikarze porozmawiają z organizatorami i zawodnikami mistrzostw, a także przejdą kurs jogi na SUP-ach. Sprawdzą też jakie inne aktywności wodne czekają na wypoczywających nad Bałtykiem oraz poszukają odpowiedzi na pytanie, czy w naszym morzu można nurkować? Na przybyłych czekają gry plażowe, czwórkowa instastrefa i trening na plaży, czyli coś dla tych, którzy wolą bawić się na lądzie.

Ci którzy nie dadzą rady dotrzeć do Gdańska, a chcą wiedzieć, jak przebiega impreza, mogą włączyć Czwórkę. Słuchać można w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez aplikację Polskiego Radia.

Czwórka objęła II Mistrzostwa Polski Stand Up Paddle patronatem medialnym.

Zobacz nasze patronaty.


mat.pras/aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby relaks SPORT
Czytaj także

Sposoby na relaks i szybkie pozbycie się stresu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 08:24
Odpoczywać też trzeba umieć. Dlatego w "Strefie prywatnej" podpowiemy, jak to robić skutecznie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieganie a kręgosłup: szkodzi czy pomaga?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 12:40
W trakcie pandemii nasz kręgosłup został mocno nadwyrężony ze względu na home office i liczne godziny spędzone przed biurkiem. Wielu może więc się uskarżać na dolegliwości związane z jego bólem. Czy w takim wypadku bieganie jest wskazane?
rozwiń zwiń