"Wyrwa". Bartka Konopki przepis na thriller

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 16:10
Polscy filmowcy są w bardzo dobrej formie, ale kinomani często narzekają na brak dobrych thrillerów. Jak zareagują na "Wyrwę"? 
Kadr z filmu Wyrwa, w reż. Barka Konopki.
Kadr z filmu "Wyrwa", w reż. Barka Konopki. Foto: Robert Pałka/Kino Świat

Niewierność, zagadkowy wypadek i mężczyzna, który na własną rękę podejmuje śledztwo, by odkryć prawdę o tajemniczej śmierci swojej żony. Intrygujący thriller "Wyrwa" to fabularna produkcja z Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Grzegorzem Damięckim, oparta na głośnej książce Wojciecha Chmielarza, autora "Żmijowiska". 

Reżyserem "Wyrwy" jest nominowany do Oscara twórca seriali "W głębi lasu" i "Skazana" Bartosz Konopka. Za koncept fabularny odpowiada Marcin Ciastoń - autor wyróżnionego nagrodą za najlepszy scenariusz filmu "Hiacynt". W pozostałych rolach występują: Olga Bołądź ("Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"), Maria Pakulnis ("Planeta Singli 3"), laureatka Złotych Lwów za debiut aktorski Marta Stalmierska ("Apokawixa", "Johnny") oraz objawienie hitu "Furioza" - Konrad Eleryk. 

Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki) – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił.

WYRWA | Oficjalny zwiastun | Kino Świat PL

***

Na "Hrapkowidza" - w niedzielę (19.03), o godz. 14.00 - zaprasza Błażej Hrapkowicz.

mat. prasowe/kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka kino
Czytaj także

Oscary 2023. Triumf ekscentryzmu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 17:00
"Wszystko wszędzie naraz" to nie tylko tytuł filmu, ale też trafne podsumowanie tegorocznej gali. Obraz w reżyserii Dana Kwana i Daniela Scheinerta otrzymał siedem statuetek - w tym Oscary dla najlepszego filmu i za najlepszą reżyserię. 
rozwiń zwiń