Planowanie przeszkód w wakeparku

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023 20:50
Tym razem odwiedzimy WakeFamily w Brwinowie, a naszym gościem będzie Bohdan Holovko - pro rider, który pomaga układać przeszkody w wakeparku.
Wakeboarding - zdj. ilustracyjne
Wakeboarding - zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Kl Petro

Ośrodek w Brwinowie to m.in. wyciąg pięciosłupowy, mniejszy wyciąg dwusłupowy, jeziora z wyspą tłumiącą fale, i strefa relaksu. Co roku przyjeżdżają tu fani wakeboardingu - sportu będącego połączeniem nart wodnych, snowboardingu i surfingu. W tej dyscyplinie pracuje całe ciało: ręce, cała obręcz barkowa, a dodatkowo plecy i oczywiście nogi, gdy wykonujemy skoki i musimy je amortyzować. To sport dla wszystkich, a zacząć można już od najmłodszych lat. I trenować tak długo, jak mamy na to ochotę i siły.

W Polsce wakeboarding cieszy się coraz większą popularnością. Widać to m.in. po liczbie nowopowstających spotów - nie tylko na jeziorach, ale też rzekach. - Na desce możemy pływać na potokach, progach wodnych. Generalnie w miejsca, o których nikt by nie pomyślał, że można zamontować tam wyciąg - opowiadali w Czwórce Przemek Kuc i Konrad Górski.

Tym razem gościem audycji będzie  Bohdan Holovko Pro rider ma wieloletnie doświadczenie w pływaniu na wake'u, które sprawia, że jest ekspertem od wake'owych przeszkód, hopek i rurek.  Nam opowie o szczegółach pracy przy rozkładaniu nowych setupów na jeziorach. Jak długo trwa zmiana ustawienia takich przeszkód? Ile ważą przeszkody na jeziorze? Jak są mocowane, aby trzymały się w jednym miejscu? O tym w najbliższym wydaniu audycji. 

***

Na "Co Was Kręci" - w niedzielę (04.06) o godz. 11.00 - zaprasza Jeremi Angowski.

kul

Czytaj także

Freediving - jak zanurkować w głąb siebie?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2023 12:50
Freediving, czyli nurkowanie na bezdechu, jest jedną z najbardziej fascynujących form schodzenia przez człowieka pod wodę. Jest także wyzwaniem dla ciała i duszy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pole dance - akrobatyka na metalowym drążku. Co wiemy o tej dyscyplinie?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 12:07
Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszymy o pole dance. Jest to dyscyplina zaliczana do akrobatyki, która być może, w końcu obecnej dekady, dołączy do zestawu igrzysk olimpijskich.
rozwiń zwiń