Rzucił stomatologię dla muzyki i ciuchów

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 18:00
Podobno da się połączyć przyjemne z pożyteczny. Żyć z pasji, z tego, co się lubi. Look, kiedyś stomatolog, dziś freelancer udowadnia, że można.
Audio

Większości ludzi nie udaje się łączyć pasji i pracy w jednym, są też tacy którzy pracę traktują czysto zarobkowo. Magda Schejbal znalazła takich, którzy postawili wszystko na jedną kartę, a raczej pasję.

Do czwórkowego studia przyszedł Look, który zrezygnował z kontynuowania rodzinnej tradycji w zawodzie stomatologa i postawił na freestyle. Look ma za sobą 5 lat praktyki w zawodzie stomatologa, choć jak przyznaje, studia na stomatologii podczas 1 roku rzucał chyba 1000 razy.

- Dziś robię muzykę, robię ciuchy, prowadzę bloga o relacjach damsko-męskich i rozwoju osobistym, napisałem ksiażkę. Pracowałem z Pumą - wymienia gość "Schejbalangi". - Nie mam czasu. 

Look już  w podstawówce zauważył, że zawód stomatologa może przynosić pieniądze. Wydawało mu się, że to fajny zawód, okazało się jednak inaczej. Dziś planuje wydać płytę, którą chce promować w Kalifornii lub Londynie. Aby zarobić na życie wybrał projektowanie ubrań. Jak sam przyznaje popełnił wiele błędów rozpoczynając ten biznes, ale wiele się nauczył - posłuchaj załączonej rozmowy z Lookiem.  

Zapraszamy również do wysłuchania dwóch załączonych opowieści o ludziach, którzy żyją z pasją i z pasji. W "Schejbalandze" opowiadamy historię kumpli, którzy po latach pracy w korporacji otworzyli manufakturę czekolady i o Warsaw Slow Design.

 

Magda
Magda Schejbal w studiu Czwórki

"Schejbalanga" to interaktywna, autorska audycja, tworzona z pasją, misją i wespół w zespół ze słuchaczami! To program dla tych, którzy nie boją się chwycić za słuchawkę i podzielić się z resztą świata swoim zdaniem. Ważne, żeby się działo i było prawdziwie, bez ściemy!
Zapraszamy na "Schejbalangę" , w każdą sobotę od godziny 14. do 16.

 

(pj)

Czytaj także

Jak dać jedzeniu drugą szansę?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 12:00
Freeganie jedzą rzeczy wyrzucone przez innych na śmietnik. Ale nie robią tego z biedy. – Od dziecka bardziej od szklanych domów i modnych ubrań interesował mnie recyclingowy styl życia – opowiada w Czwórce Gabriel, freeganin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcę wyjechać na wieś...

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 13:19
Światła wielkiego miasta czy wieś sielska i anielska? Kto może zostać wieśniakiem i co się z tym wiąże? Odpowiedź znajdziesz w "Schejbalandze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prawie wszystko o plotkach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 08:00
Tym razem Magda Schejbal pytała Was czy i o czym lubicie plotkować.
rozwiń zwiń